• Kampionati Evropian për të rinjë (Youth) U18 Poreç, Kroaci
  • Federata e Boksit kërkon selektor, e hapur edhe për trajnerë të huaj
  • KUVENDI I RREGULLT I PUNËS I FBOXK 2023
  • Kosova do t’ia mësyjë me tetë boksierë Evropianit të Beogradit
  • Turneu ndërkombëtar i boksit “Epopeja e Dukagjinit”

SEMINARI DHE KOLLOKFIUMI PËR GJYQTAR ,DELEGAT DHE MJEK SPORTIV

Federata e boksit e Kosovës përkatësisht Shoqata e gjyqtarëve të boksit të shtunden me 11.03.2017 në ora 10:00 në Shtëpine e Sporteve në Prishtinë do të organizoj seminarin dhe kollokfiumin(provimet) për gjyqtarë ,si dhe seminare për ,delegate dhe mjek sportivë, dhe pranimin e disa gjyqtarëve të rinje.Në kët seminar janë ftuar të marrin pjesë 24 gjyqtarë të boksit ,4 delegat dhe 3 mjek sportivë. Para fillimit të sezonit pranveror të…

Read More >>

KOSOVA 7 MEDALJE 3 TE ARTA 3 TE ARGJENTA 1 TE BRONZET E 1 TROFE.

KOSOVA 7 MEDALJE 3 TE ARTA 3 TE ARGJENTA 1 TE BRONZET E 1 TROFE. Ne turneun ndërkombëtar “Mimoza e Arte” Boksierët tanë u stolisen me 3 medalje të arta Patriot Behrami,Venhard Haziraj,Fisnik Muharremi i cili u stolis edhe me trofe si boksieri më i mire i huaj të argjenta 3 medalje Besfort Merlaku ,Liridon Tahiri ,Ardit Delijaj të bronzet Taulant Sejfijaj. Drejtësine ndau gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli ,Selektori Shefki…

Read More >>

Kosova shkëlqeu në gjysëmfinalet e turneut “Mimoza e Arte” në Hercegnovi.

Kosova shkëlqeu në gjysëmfinalet e turneut “Mimoza e Arte” në Hercegnovi. Sonte u zhvilluan gjysëmfinalet e turneut”Mimoza e Arte” dhe dy meqe finale.Sonte finalen e boksoi Patriot Behrami kunder boksierit nga Bosna Ivan Blazevic të cilin e mundi binshëm dhe tregoi boks cilësor,Ndërsa në 64kg.Venhard Haziraj luftoi si luan dhe me rezultat 2 me 1 mundi boksierin Italian Cossenza Donato ku gjat tri raundeve shkembyen shum goditje dhe me merite…

Read More >>

Turneu ndërkombëtar “Mimoza e Arte”

Turneu ndërkombëtar “Mimoza e Arte” Sot nga ora 16:00 zhvillohen Gjysëmfinalet e turneut ku në program jan dhe 4 boksier Kosovar 64kg.Patriot Behrami – Ivan Blazhevic Bosna e Hercegovina,56kg.Besfort Merlaku -Krenar Zeneli Shqiperi,64kg.Venhar Haziraj – Cosenza Dinato Itali,69kg.Taulan Sejfijaj – Arecchia Vincenzo Itali ndërsa në finale janë dhe Liridon Tahiri,Ardit Delijaj dhe Fisnik Muharremi që presin fituesit e gjysëmfinaleve.  

Read More >>

KOSOVA NË TURNEUN “MIMOZA E ARTË”

Boksierët e Kosovës do të marin pjesë në turneun ndërkombëtar “Mimoza e Artë” që mbahet me 4-5 Mars në Hercegnovi(Mali I Zi).Këtë vit ky turne do të jet jashtzakonisht i forte ku marin pjesë 11 shtete nder to Rusia,Suedia,Italia etj. Ekipi i Kosovës përfaqesohet nga 1.52kg.LIRIDON TAHIRI 2.56kg.BESFORT MERLAKU 3.64kg.PATRIOT BEHRAMI 4.64kg.VENHAR HAZIRAJ 5.69kg.TAULANT SEJFIJAJ 6.81kg.FISNIK MUHARREMI 7.81kg.ARDIT DELIJAJ Selektori: SHEFKI BOGUJEVCI Trajneri:  KRESHNIK SHALA Gjyqtarë: LATIF DEMOLLI Nisja e…

Read More >>

BOKS CILËSOR NË TURNEUN NDËRKOMBËTAR “PAVARESIA”.

Ky turne i nënti më radhë, është organizuar nga Federata e Boksit të Kosovës (FBoxK), turne që kënaqi një numër të vogël shikuesish,me boks cilesore dhe duele interesante Ndonëse ishin paraparë të zhvillohen nëntë duele, megjithatë, shikuesit e këtij sporti panë vetëm gjashtë meçe, pasi që dy boksierë nga Mali i Zi farë nuk kishin udhëtuar për në kryeqytetin e Kosovës.Ky turne nisi me duelin mes Liridon Tahirit (Kosovë) dhe…

Read More >>

EKIPI I KOSOVËS PËR TURNEUN NDËRKOMBËTAR”PAVARËSIA”

EKIPI I KOSOVËS PËR TURNEUN NDËRKOMBËTAR”PAVARËSIA” Selektori i reprezentacionit të Kosovës në boks Shefki Bogujevci ka bërë përzgjedhjen e boksierëve që do të marin pjese në turneun ndërkombëtar “Pavarësia: që mbahet me 18 shkurt në ora 13:00 në Pallatin e Rinise dhe Sporteve në Prishtinë. KOSOVA 1. 52kg.Liridon Tahiri                                       2. 60kg.Edmond…

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR”PAVARËSIA”2017

TURNEU NDËRKOMBËTAR”PAVARËSIA”2017 Në këtë fundjave me 18 Shkurt Federata e Boksit e Kosovës organizon turneun e 9 ndërkombëtar Pavarësia ku do te marin pjese boksieret nga Maqedonia,Shqipëria,Mali i Zi dhe Kosova.Turneu organizohet në Pallatin e Rinise dhe Sporteve në Prishtinë me fillim në ora 13:00.

Read More >>

Boksierët e Kosovës u eleminuan në te tetën e finales të Turneut ndërkombëtar “Bocskan Istvan”

Boksierët e Kosovës u eleminuan në te tetën e finales të Turneut ndërkombëtar “Bocskan Istvan” 64kg.Nikolle Rrasi humbi nga boksieri Vendor i Hungarise pasi që mjeku për shkak të gjakderdhjes nga hunda ja ndërpreu meqin.69kg.Besart Kurhasku humbi nga boksieri i Kazastanit,ndërsa 81kg.Fisnik Muharremi nga boksieri i Sllovakise.

Read More >>

Sot u hodh shorti i boksierëve të turneut ndërkombëtar “Bocskai Istav”

Sot u hodh shorti i boksierëve te turneut ndërkombëtar “Bocskai Istav” Sot nga ora 15:00 do të fillojn të tetat e finales ku në ring do të ngjitën edhe boksieret tane 64kg.Nikoll Rrasi kundër boksierit vendor Hungarez Fodor Milan ,69kg.Besart Kurhasku kundër boksierit Kazakistan Ilya Ochkun dhe 81 kg.Fisnik Muharremi kundër boksierit Sllovak Jan Dlanaj.

Read More >>