• Volodimir Melençuk nga Ukraina, e ka fituar trofeun kryesor në edicionin e 16-të të turneut ndërkombëtar në boks Lah Nimani.
  • MBYLLEN GJYSMËFINALET E TURNEUT “LAH NIMANI”
  • Vëllezërit Bajoku në Kampin përgaditor në Sofia (Bullgari)
  • Në fundjavë zhvillohet turneu i boksit “Lah Nimani”
  • KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS PËR SHKOLLAR 11-12.05.2024 GJAKOVË

KAMPIONATI EUROPIAN DHE KAMPI PËR BOKSIERE (FEMRA)

Te dielen me 18 qershor selektori i boksiereve (femrave) Besim Brahimi me boksieret kampionen Evropoiane dhe nenkampionen e botes Donjeta Sadikun dhe Fjolla Qunaj udheton ne Kampin Evropian per boksiere i cili organizohet ne Sofje (Bullgari) nga 19 qershor – 02 korrik. Ndersa nga 02 – 10 korrik fillon Kampiuonati Evropian per te reja (Youth) ku Donjeta Sadiku 57kg. do te mbroj titullin e kampiones Evropiane ndersa ne 52kg.do te paraqitet…

Read More >>

Turneu Memorial kushtuar Qlirimit të Prizrenit dhe k-dant Ekrem Rexha Drini

K.B.Prizreni me 17 qershor organizon Turneun ndërkombëtar”Turneu Memorial kushtuar Qlirimit të Prizrenit dhe k-dant Ekrem Rexha- Drini” në këtë turne do të marin pjesë boksierët nga Shqiperia,Maqedonia dhe boksieret më të mire të Kosovës. Matja zyrtare nga ora 12:00 – 13:00 Paraduelet fillojne ne ora 17 e 30 ndersa duelet kryesore në ora 18:00. Meqet do ti gjykojnë : Latif Demolli,Aliriza Rexhepi,Kujtim Sejfullahu,Shqiperi,Shqiperi.Delegat Sylejman Voca.  

Read More >>

Turneu i boksit “14 Qershori Dita e Qlirimit të Gjakovës

Klubi i boksit “Sport Center” organizoi turneun tradicional për nder të Dites së Qlirimit të Gjakovës 14 Qershori. Në program ishin 12 duele ku u tregua një boks mjaft i mire dhe cilsor, ku u ndan të kënaqur të gjithe të pranishmit në Palestren “Shani Nushi” Ndër meqet më të mira u dalluan Shpetim Bajoku Gollaku- Fitim Shala F.Kosove ku për nji anc më i mirë ishte Bajoku dhe fitoi…

Read More >>

Sot u zhvilluan Finalet e turneut ndërkombëtar “Lah Nimani”

Në program ishin 11 duele ku u tregua nji boks mjaft i mirë dhe kualitativ. Shikuesit dhe të pranishmit në Palestër panë një boks cilsor dhe lufta mjaft të mira të boksierëve nga Bullgaria,Greqia,Maqedonia ,Shqiperia dhe Kosova Juria shpalli dhe boksierët më të mirë të Turneut dhe gjyqtarin më të mirë. Boksieri më i mire: Natizanian Vogkan nga Greqia,Gjyqtari më i mirë:Latif Demolli,Tekniku më i mirë Bullgari Kirkorov Vendan,Qifti më…

Read More >>

REZULTATET E GJYSËMFINALEVE TË TURNEUT “LAH NIMANI”

TURNEU NDËRKOMBËTAR “LAH NIMANI”2017 INTERNATIONAL TOURNAMENT “LAH NIMANI”2017 27.05.2017 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 17:00h. Gjysemfinalet – Semifinal VENDI | VENUE: Pallati I Sporteve 1 Tetori, Prishtinë Sports Hall 1 october, Prishtinë Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 1. 56kg Fitim Shala Kos Armando Cerri Alb 3 : 2 2. 56kg Shpejtim Bajoku Kos Kirkorov Vensan BuL 2 :…

Read More >>

GJITHQKA GATI PËR TURNEUN ‘LAH NIMANI’

Në fundjavë me 27- 28 Maj do të zhvillohet turneu ndërkombëtar ‘Lah Nimani’ në boks. Federata e Boksit e Kosovës ju njoftonë se përgatitjet po rrjedhin sipas dinamikës së paraparë, dhe gjithqka ështeë gati per pritjen e musafirëve dhe organizimin e turneut. Federata Europiane EUBC ka caktuar edhe delegatin e AIBA-s Rumunin z.Sima Viorel. “Në këtë turne do të marrin pjesë boksierë nga shumë shtete: Shqipëria,Greqia,Belgjika, Kroacia, Mali i Zi,…

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR”LAH NIMANI”

TURNEU NDËRKOMBËTAR”LAH NIMANI” Sot këshilli organizativ i turneut ndërkombëtar”Lah Nimani’ organizoi konference për media të shkruara dhe elektronike me rastin e organizimit të turneut të 9 ndërkombëtar”Lah Nimani” i cili organizohet me 27 dhe 28 Maj në Prishtinë. Gjysëmfinalja do të mbahet me 27 Maj në Palestren e Sporteve 1 Tetori në ora 17:00,ndërsa Finalja me 28 Maj në Pallatin e Rinise dhe Sporteve në ora 12:00. Në këtë turne…

Read More >>

Sot KB”Drita” Gjilan organizoi Turneun ndërkombëtar “Agim Rashiti”

Sot KB”Drita” Gjilan organizoi Turneun ndërkombëtar “Agim Rashiti” në Gjilan ku morën pjesë boksierët nga Mali i Zi,Maqedonia,Shqipëria dhe Kosova u zhvilluan 9 meq ku pati duele të mira dhe boks cilësor. Ne fund juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut:Boksieri më i mirë Violant Sylejmani,Boksieri më teknik:Millovan Sekulliq,Qifti më luftarak Albin Sejdiu- Denis Muqa ,Boksieri më perspektiv Drilon Thaqi.      

Read More >>

Sot u mbajt Mbledhja e rregullt e Bordit të Federates së Boksit të Kosovës

Sot u mbajt Mbledhja e rregullt e Bordit të Federates së Boksit të Kosovës Ku u diskutuan shume pika ndër to edhe Memorandumi i cili u nënshkrua në mes të FboxK dhe MKRS me të cilën Bordi nuk ishte i kënaqur me shumën e dedikuar për FboxK e cila ka pasur vitin 2016 38 aktivitete ndërsa këtë vit ka 4 kampionate Europiane për të rinjë junior femra dhe senior dhe…

Read More >>