Pireva dhe Bajoku sot boksojnë në Kampionatin Ballkanik

Boksierët e Kosovës sot do të dalin në ring në kuadër të Kampionatit Ballkanik që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Boksierët e Kombëtares tonë synojnë fitore. 

“Sot në ring ngjiten dy boksierë të Kosovës, 64 kg Shpëtim Bajoku i cili do te boksoj kundër boksierit vendor të Kroacisë Filip Poturoviç dhe 81 kg Besart Pireva ndaj Arjan Kajoshit të Shqipërisë.

Duelet fillojnë nga ora 16:00.