• Donjeta Sadiku e Shpejtim Bajoku, boksierët më të mirë të vitit 2021
  • KLUBI I BOKSIT “GOLLAKU” ORGANIZOI TURNEUN TRADICIONAL MEMORIAL “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA” 18.12.2021.
  • VAZHDOJN GARAT SIPAS KALENDARIT TE FBOXK
  • Federata e Boksit e Kosovës me tre bursistë për Lojërat Olimpike Paris 2024
  • MBLEDHJA E KOMISIONIT DISIPLINOR TË FBOXK

Donjeta Sadiku e Shpejtim Bajoku, boksierët më të mirë të vitit 2021

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për boksierët më të mirë të vitit 2021 morën pjesë kryetari i Federatës së Boksit të Kosovës (FBK), kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), përfaqësues nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit si dhe boksierë nga gjithë vendi. Bajoku gjatë vitit 2021 rrëmbeu vendin e parë në disa gara vendore dhe rajonale, si ajo në turneun dyditor “Adem Jashari” në Prishtinë dhe Kampionati…

Read More >>

KLUBI I BOKSIT “GOLLAKU” ORGANIZOI TURNEUN TRADICIONAL MEMORIAL “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA” 18.12.2021.

Klubi i boksit “ Gollaku” Prishtinë organizoj turneun tradicional memorial “Ismet Asllani-Prapashtica”sot me 18 dhjetor 2021, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë nga ora 13:00. Pjesëmarës ishin boksierët nga Shqiperia, Maqedonia e Veriut dhe Kosova. U zhvilluan 14 duele ku në mesin e tyre ishte edhe një duel i femrave.Në fund juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut. TURNEU NDERKOMBËTAR – VII-“ISMET ASLLANI -PRAPASHTICA”2021 18 .12….

Read More >>

VAZHDOJN GARAT SIPAS KALENDARIT TE FBOXK

KLUBI I BOKSIT “GOLLAKU” ORGANIZON TURNEUN TRADICIONAL MEMORIAL “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA” 18.12.2021. Klubi i boksit “ Gollaku” Prishtinë do të organizoj turneun tradicional memorial “Ismet Asllani-Prapashtica”me 18 dhjetor 2021,në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Peshimi i boksierëve : nga 09:00 – 10:00Duelet fillojnë nga ora 13:00 Gjyqtarë:1.Agim Tahiraj2.Fadil Bekteshi3.Visar Ibrahimi 4.Granit Qorri 5.Fatlum Agushi

Read More >>

Federata e Boksit e Kosovës me tre bursistë për Lojërat Olimpike Paris 2024

Donjeta Sadiku, Shpejtim Bajoku dhe Patriot Behrami nënshkruan Bursat Olimpike Paris 2024 Tre boksierët tanë, Donjeta Sadiku, Shpejtim Bajoku dhe Patriot Behrami, kanë nënshkruar sot Bursat Olimpike Paris 2024. Bursat u nënshkruan me rastin e 7-vjetorit të anëtarësimit të KOK-ut në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar. Po ashtu, Donjeta Sadikut, iu nda edhe shuma prej 500 eurove për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Tokio 2020, shumë kjo e ndarë nga KOK-ut për sportistët…

Read More >>

MBLEDHJA E KOMISIONIT DISIPLINOR TË FBOXK

Me 03.11.2021 Komisioni disiplinor i FBOXK mbajti mbledhjen dhe rishqyrtoi disa prej ankesave te delegateve per boksierët qe kan vepruar kunder rregullores se FboxK dhe komisioni muar keto vendime. 1.Komisioni disiplinor pas shqyrtimit të raportit të delegatit për boksierin e k.b.”Trepça” LAVDIM KRASNIQI i cili po e perserit të njejtin gabim që kishte bërë edhe vitin e kaluar në Shtime. Edhe në Kampionatin Individual 01-03.10.10.2021 në Mitrovicë, duke u vërsul…

Read More >>

Shpejtim Bajoku boksieri më i mirë i turneut të 23-të tradicional ndërkombëtar “Adem Jashari”

Dje përfundoi edicioni i 23-të i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari” që u organizua me 20 dhe 21 nëntor në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI”INTERNATIONAL TOURNAMENT “ADEM JASHARI20-21 Nëntor 2021 – November 20 – 21. 2021PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE Finalja | FinalKOHA | TIME: 12:00VENDI | VENUE: Palati I Sporteve -PrishtinëSports Hall – PrishtinëKëndi i kuq | Red Corner I Këndi i kaltërt…

Read More >>

GJITHQKA GATI PËR TURNEUN NDËRKOMBËTAR ”ADEM JASHARI”

Edicioni i 23-të i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari” organizohet me 20 dhe 21 nëntor në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. E shtunë, 16:00h | GjysmëfinaletE diel, 12:00h | Finalet Përfaqësuesja e Kosovës1 Jeton Berisha- 54kg.2 Bashkim Bajoku-54kg.3 Arbnor Zeneli- 54kg. 4 Drilon Arifi- 63.505 Shpetim Bajoku- 67kg6 Arlind Hysenaj – 67kg.7 Patriot Behrami- 71kg.8 Jozef Rrasi- 71kg.9 Imer Mangjolli-75kg.10 Eralb Berisha- 92kg.11 Besim Brahimi-selektor12 Mehmet Haxhani-trajner13 Lirim Shllaku…

Read More >>

Boksierët kosovarë fitojnë pesë medalje në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë”

Kosova është stolisur me pesë medalje në turneun ndërkombëtar të boksit “Gongu i Artë” Dy medalje të arta të fituara nga vëllezërit Bashkim dhe Shpëtim Bajoku, një e argjendtë nga Rexhep Morina dhe 5 të bronzta të fituara nga Patriot Behrami, Jozef Rrasi, Imer Mangjolli, Altin Shala dhe Remzo Mustafiç, ishte bilanci përfundimtar i një paraqitjeje shumë të sukseshsme të boksierëve të Kosovës në këtë turne. Përzgjedhësi Besim Brahimi dhe…

Read More >>

Boksierët e Kosovës mësojnë rivalët në Shkup

Është hedhur shorti për turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë” në boks, që do të mbahet 11-14 nëntor në Shkup. Në çerekfinale bokson 71 kg Jozef Rrasi kundër kroatit Petar Cetiniç. Në finale shkon në 67 kg Shpëtim Bajoku kundër irlandezit Wayne Kelly dhe 5 boksierë në gjysmëfinale 54 kg Bashkim Bajoku – Jake Wayne Rapple nga Irlanda; 71kg Patriot Behrami e pret fituesin Moldavi- Irlandë, 75 kg Imer Manxholli e…

Read More >>

KOSOVA ME 7 BOKSIERË NË TURNEUN NDËRKOMBËTAR “GONGU I ARTË” SHKUP 10-14.11.2021

Kosova do të mar pjesë me 7 boksier në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë” që mbahet në Shkup nga 10-14 nëntor 2021.Ky turne do të jetë me një konkurenc të fortë me pjesëmarrje të boksierëve cilsor nga Anglia, Irlanda, Welsi, Italia e shumë shtete nga rajoni dhe Evropa.Ky është një test i mirë për boksierët tanë para turneut të madh ndërkombëtar “Adem Jashari” që mbahet me 20-21 nëntor në Prishtinë.Vite…

Read More >>