• Volodimir Melençuk nga Ukraina, e ka fituar trofeun kryesor në edicionin e 16-të të turneut ndërkombëtar në boks Lah Nimani.
  • MBYLLEN GJYSMËFINALET E TURNEUT “LAH NIMANI”
  • Vëllezërit Bajoku në Kampin përgaditor në Sofia (Bullgari)
  • Në fundjavë zhvillohet turneu i boksit “Lah Nimani”
  • KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS PËR SHKOLLAR 11-12.05.2024 GJAKOVË

Kosova 5 medalje në Turneun ndërkombëtar”Trofeu i Podgorices”

1 Medalje e arte 3 të argjenta dhe 1 të bronzt. Sot përfundoi turneu ndërkombëtar “Trofeu i Podgorices” ku në finale ishin  4 boksier  Kosovar.52kg.Shpejtim Bajoku në nji lufte të vështire mundi boksierin Hungarez Alex Baki dhe u stolis me medalje të arte.60kg.Drilon Thaqi humbi nga boksieri Italian Merri Marco dhe mbeti me medalje të argjent 64.Flamur Sejfijaj pësoi humbje nga Kampioni botëror për të rinjë 2016 turku Erdemir Turgrulaan dhe…

Read More >>

KOSOVA 4 BOKSIER NË FINALE

Kosova ka siguruar 4 medalje të argjenta dhe nesër me 30 Prill boksojn për të arten në Finalen e Turneut ndërkombëtar “Ttofeu i Podgorices”. Sot në gjysëmfinale në 52kg.Shpejtim Bajoku mundi boksierin Hungarez Atila Brnath në nji luft të fortë ku u shkëmbyen shumë goditje por Bajoku prej raundës së dyt filloi të dominoi dhe të plasoi goditje të sakta dhe të forta dhe me plot merit u shpall fitues…

Read More >>

KOSOVA 5 BOKSIER NË GJYSËM FINALE

Sot u zhvilluan qerekfinalet e turneut ndërkombëtar Trofeu i Podgorices” Kosova në qerekfinale kishte 4 boksier 57kg.Erdonis Maliqi pësoi humbje 3 me 2 kundër boksierit mjaft të mirë të Izraelit Nassar Ahmad edhe pse Erdonisi dha gjithqka nga vetja por për nji anc të vogël humbi duelin,në 70kg.Dionis Mexhuani boksoi për mrekulli dhe me mjeshtri dhe teknik të përsosur mundi bindshëm 5 me 0 boksierin Norvegjez Helan Wik dhe u…

Read More >>

KOSOVA NË TURNEUN “TROFEU I PODGORICES”

KOSOVA NË TURNEUN “TROFEU I PODGORICES” KOSOVO WITH 7 BOXERS INTERNATIONAL TOURNAMENT”14 TROFEJ PODGORICE” Boksierët e Kosovës nesër me 27 prill udhëtojnë për Podgoricë(Mali i Zi) për të marë pjesë në turneun ndërkombëtar “Trofeu i Podgorices” që mbahet me 28- 30 Prill. Këtë vit ky turne do të jetë jashtëzakonisht i fortë ku do të marin pjesë 15 shtete me 136 boksierë. Ekipi i Kosovës perfaqesohet nga 7 boksierë JUNIOR-…

Read More >>

SEMINARI DHE PROVIMET PËR TRAJNER AIBA 1 STAR(YLLI)

SEMINARI DHE PROVIMET PËR TRAJNER AIBA 1 STAR(YLLI) Me kërkes të Federatës së boksit në AIBA për seminarin dhe provime për Licence trajner boksi AIBA 1 Ylli na është lejuar të organizojmë këtë seminar me ligjerues Instruktor te Federatës Botërore AIBA për herë të dytë. Lusim trajnerët e klubeve të regjistruara pranë FboxK nga 1 trajner i gjdo klubi që janë të interesuarit të marin pjesë në këtë seminar dhe…

Read More >>

GRUMBULLIMI I BOKSIEREVE (femrave)

Selektori i Reprezentacionit të boksiereve Besim Brahimi dhe trajnerja Marjola Sallauka ftojnë të gjitha boksieret e Kosovës që të shtundën me 22.04.2017 në ora 12:00 të bëhet grumbullimi i boksiereve në Palestren e K.B.”Gollaku” për tu njoftuar dhe të bëhet përzgjedhja e boksiereve të Kosovës që do të na përfaqesojnë në arenen ndërkombëtare si në disa turne ndërkombëtare që janë në vijim të garave dhe në Kampionatin Evropian dhe Botëror….

Read More >>

Shpejtim Bajokut medalja e argjente në turneun ndërkombëtar “Emil Jetchev”.

Shpejtim Bajokut medalja e argjente në turneun ndërkombëtar “Emil Jetchev”. Sot në finale Shpejtim Bajoku pësoi humje me rezultat të ngusht kundër boksierit Rus Zaitsev Majsim në një luftë të barabarte ku u shkëmbyen shumë goditje gjatë tri raundeve dhe deri në fund të meqit nuk u dijke fituesi dhe me vendim të referëve për një poen më shumë shpallën fitues boksierin nga Rusia,dhe kështu Bajokut i takoi vendi i…

Read More >>

Tre Kosovar në FInale në turneun e boksit “Memoriali Vllaznia 2017”.

Tre Kosovar në FInale në turneun e boksit “Memoriali Vllaznia 2017”. Shkodër Sot në gjysëmfinale boksieri në 81kg.Fisnik Muharremi fitoi me ndërprerje ndaj boksierit nga Kroacia dhe u plasua për finale ndërsa në 75kg.Armend Neziri pësoi humbje nga boksieri Bullgar. Nesër në finale do të paraqiten edhe boksierët Kosovar 56kg.Besfort Merlaku dhe Taulant Sejfijaj.  

Read More >>

Shpejtim Bajoku në finale sot u zhvilluan duelet gjysëmfinale të turneut ndërkombëtar “Emil Jechev”

Shpejtim Bajoku në finale. Sot u zhvilluan duelet gjysëmfinale të turneut ndërkombëtar “Emil Jechev” ku në ring u paraqit në 52kg.Shpejtim Bajoku kundër boksierit vendor nga Bullgaria Kabadzhov Radoslav dhe në këtë meqë Shpejtim Bajoku shpërtheu duke bombarduar boksierin Bullgar me goditje të njëpasnjëshme dhe duke u shmangur dhe plasue kontra goditje ,duke treguar boks të mirë dhe cilësor dhe me plot merit u shpall fitues dhe kështu siguroi medaljen e argjent…

Read More >>

Ekipi i Kosovës sot udhëtoi për në Shkodër për pjesëmarje në turneun ndërkombëtar “Vllaznia 2017” Kosova përfaqësohet me 5 boksier:56kg.Besfort Merlaku,60kg.Edmond Zefi,69kg.Taulant Sejfija,75kg.Armend Neziri,81kg.Fisnik Muharremi,selektori Shefki Bogujevci dhe trajneri Avni Sejfijaj.  

Read More >>