• Kampionatin Evropian për shkollar (Kadet)Erzurum,Turkye 
  • Kampionatin Evropian për shkollar (Kadet)Erzurum,Turkye 
  • Eldar Aliu ndeshet me boksierin nga Serbia
  • Boksierët e Kosovës udhëtojnë për në Turqi
  • Kampionati Europian për shkollar(kadet) Erzurum ,Turkey 10-21.08. 2022

Ekipi i Kosovës pjesëmarrës në turneun ndërkombëtare në Shtip.

Ekipi i Kosoves pjesemarres ne turneun nderkombetar ne Shtip. Federata e boksit e Kosoves vazhdon aktivitetet me pjesemarrje ne gara nderkombetare. Ekipi i Kosoves ne boks udhetoi per pjesemarje ne turneun nderkombetar “Jordan Mijalkov” ne Shtip te Naqedonise.Ne 64kg.Diell Vranoci senior,64kg.Patriot Behrami i ri (Youth)trajner Avni Sejfijaj,Besim Brahimi,pergjegjes Nadir Shllaku

Read More >>

Sot u mbajt Mbledhja e parë e Bordit Ekzekutiv ne Federaten e Boksit e Kosoves.

Sot u mbajt Mbledhja e parë e Bordit Ekzekutiv ne Federaten e Boksit e Kosoves. Sipas statutit te Federates se Boksit u plotsuan edhe 3 vende qe me propozim te Presidentit , Bordi miratoj se : Fatmir Makolli, Sylë Morina dhe Shqipe Zogëjani te jenë pjesë e ekzekutivit te kesaj federate. Bordi zgjodhi edhe organet tjera te kesaj Federate si: Komisionin diciplinor, Komisionin e Garave e disa komisione tjera .

Read More >>

Kuvendi i Rregullt i punës dhe Zgjedhor i FBOXK

Sod në Hotel Sirius u mbajt Kuvendi i Rregullt i punës dhe zgjedhor i Federatës së Boksit të Kosovës. Pas aprovimit të të gjitha pikave të rendit të ditës dhe programit të punës dhe financiar te vitit 2016 dhe programit te punës 2017 dhe financiar 2017 u aprovuan një zërit te gjitha pikat dhe propozimet. Pika tjetër ishte Kuvendi zgjedhor ku për Kryetar te FBOXK ishin 2 Kandidat si Ramadan…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI” Finalja |Final

INTERNATIONAL TOURNAMENT “ADEM JASHARI” November 27 Nentor FINALET PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE Finalja | Final KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Palestra e Sporteve,”1 Tetori”-Prishtinë Sports Hall, “1 Tetori ” – Prishtina Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 8.69kg. Lesis Stefanos Grqi (Gre) Denis Nurja Shqipëri (Alb) 9.52kg. Vilson Guri Shqiper i(Alb) Isak Sylejmani Maqedoni (Mak) 10.56kg. Ardit Nurja Shqiper…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI”GjysemFinalja | Semi Final

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI” INTERNATIONAL TOURNAMENT “ADEM JASHARI” 26-27 Nëntor 2016 November 26 – 27 2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE GjysemFinalja | Semi Final KOHA | TIME: 17:00 VENDI | VENUE: Palestra e Sporteve,”1 Tetori”-Prishtinë Sports Hall, “1 Tetori ” – Prishtina Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 1.56kg. Krenar Zeneli Shqiper i(Alb) Ayibah Dodij Belgjikë (Bel) 0 : 2 2.64kg….

Read More >>

TURNEU “ADEM JASHARI” Gjithqka gati per turneun ndërkombëtare i 18 me radhe

TURNEU “ADEM JASHARI” Gjithqka gati per turneun nderkombetar i 18 me radhe “Adem Jashari”.Neser me 26 Nentor fillojn gjysemfinalet me fillim ne ora 17h. dhe Finalet me 27 Nentor ne ora 12h. Meqet mbahen ne Palestren 1 Tetori ne Prishtine.Meqet i drejtojne: Pieree Antoine Belgjik,Maqedoni,Shqiperi,Latif Demolli,Rrustem Konjuhi.Aliriza Rexhepi,Agim Shala,Agim Tahiraj,mates kohe:Fadil Bekteshi,Visar Ibrahimi Supervisor Marko Marko Marović Kroaci dhe Visor Sylejman Voca

Read More >>

PUBLIKOHET POSTERI ZYRTAR I TURNEUT “ADEM JASHARI”

Federata e Boksit e Kosovës më 26-27.11.2016 organizon edicionin e 18-të të turneut “Adem Jashari”. Tashmë është publikuar posteri dhe formati zyrtar i prezantimit medial të këtij turneu. Ndërkohë nesër në orën 12:00 në Shtëpinë e Sporteve nê Prishtinë, FBoxK nesër ka paralajmëruar konferencën e parë për media, ku do të zbulohen detaje nga edicioni i sivjemë.

Read More >>