• Bajoku e Behrami gati për sfidën e nesërme 
  • Bajoku e Jakupi gati për sfidën e nesërme
  • Fitore me shumë vlerë, Bajoku “shkatërron” boksierin e Serbisë
  • Murati ndalet në luftën e parë në Ballkanik
  • FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS VAZHDON ME GARA SIPAS KALENDARIT TË GARAVE 2023

Prishtina gati për turneun e boksit

Klubi i boksit Prishtina ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për turneun që do të mbahet me 24 qershor. Drejtuesit e këtij klubi thonë se gjithçka është gati dhe pritet të marrin pjesë boksierë të mirë.  “Klubi i boksit Prishtina do të organizon turneun e boksit me 24 qershor, para Teatrit Kombëtar. Meçet fillojnë nga ora 13:00 Gjyqtarë që do të ndajnë drejtësinë janë: Agim Shala, Marigona Beadini, Rasim…

Read More >>

Turneu memorial i boksit ” KOMANDANT DRINI “17 Qershor 2023.

Klubi i boksit “ Prizreni” Prizren organizoi turneun tradicional “Ekrem Rexha-komandant Drini” sot me 17 qershor 2023,në Palestren e Sporteve “Sezai Surroi” Prizren. U zhvilluan gjithsejtë 13 duele ku pjesëmarrës ishin edhe boksieret nga Shqipëria. U tregua boks i mirë dhe cilsor. Në fund juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut: 1.Boksieri më i mirë: Lumturim Xhoxhaj 2.Tekniku më i mirë: Ahmet Koçi 3.Qifti luftarak: Getoar Kryeziu-Bujar Hekuri…

Read More >>

Turneu memorial i boksit “KOMANDANT DRINI “17 Qershor 2023.

Klubi i boksit “ Prizreni” Prizren do të organizoj turneun tradicional “Ekrem Rexha – komandant Drini” me 17 qershor 2023 në Palestren e Sporteve “Sezai Surroi” Prizren, duelet fillojnë nga ora 18:00 Peshimi i boksierëve : 13:00 – 14:00 Gjyqtarë: 1.Agim Shala 2.Agim Tahiraj 3.Granit Qorri 4.Luan Krasniqi 5.Agron Nushi Delegat: Nadir Shllaku

Read More >>

Turneu i boksit ” Dita e Çlirimit të Obiliq “14 Qershor 2023.

Klubi i boksit “Kastrioti “Obiliqë organizoi turneun tradicional të boksit ” Dita e Çlirimit të Obiliqit “me 14 Qershor 2023. Turneu u mbajt në Sheshin “Dëshmorët e Kombit” Obiliqë me fillim në ora 17:00. U zhvilluan 9 duele u tregua një boks i mirë sidomos nga boksieret e rinjë. Juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut. Boksieri më i mirë: Leonit Dobratiqi Tekniku më i mirë: Leona Dobratiqi…

Read More >>

Turneu ndërkombëtar i boksit “14 Qershori Dita e Çlirimit të Gjakovës “10 Qershor 2023.

Klubi i boksit “Sport Center “Gjakovë organizon turneun ndërkombëtar tradicional të boksit “14 Qershori Dita e Çlirimit të Gjakovës “me 10 Qershor 2023. Turneu mbahet në Palestren e Sporteve “Shani Nushi”Gjakovë me fillim në ora 14:00. Peshimi i boksierëve : 09:00 – 10:00 Gjyqtarë 1.Agim Tahiraj 2.Fadil Bekteshi 3.Visar Ibrahimi 4.Granit Qorri 5.Filip Nue Delegat: Sylejman Voca

Read More >>

Valdrin Etemi u shpall Boksieri më i mirë në Turneun Ndërkombëtar të Boksit “Muharrem Mehmeti”

Pasditen e sotme, në sallën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj, në kuadër të aktiviteteve të muajit Qershor, për shënimin e 150 vjetorit të themelimit të Ferizajt, u mbajt Turneu Ndërkombëtar i Boksit “Muharrem Mehmeti”, kushtuar bokserit të parë ferizajas, Muharrem Mehmeti, ngjarje kjo që u zhvillua nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu. Në mesin e emrave të mirënjohur të boksit vendor, me prezencë të drejtuesve…

Read More >>

Shpetim Bajoku tekniku më i mirë i turneut ndërkombëtar “Miroslav Petroviç”

Kosova fitoi 5 medalje dhe 1 Kupë në turneun ndërkombëtar “Miroslav Petroviç” Kumanovë 02- 03.06.2023. Shpetim Bajoku shkëlqeu në Finale duke mundur unanimisht boksierin nga Serbia Semiz Aliçiç u stolis me medalje të artë dhe rrëmbeu kupën si boksieri më teknik i turneut.Patriot Behrami medalja e argjentë, dhe 3 medaje të bronzëta Gentrit Gashi, Sali Hajdaraj dhe Benjamin Deva.Drejtësin në kët turne ndau edhe gjyqtari nga Kosova Granit Qorri.SelektoriBesim Brahimi…

Read More >>

Në finale Patriot Behrami dhe Shpëtim Bajoku

Boksierët e Kosovës po tregojnë formë të mirë në turneun ndërkombëtar  “Miroslav Petroviq”, që po mbahet në Kumanovë të Maqedonisë së Veriut. Në finale Patriot Behrami dhe Shpëtim Bajoku. “Patriot Behrami  shkëlqeu në gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar “Miroslav Petroviq” duke mundur boksierin nga Bullgaria Kristijan Mitev. Sot me 3 qershor në finale nga ora 17 .00, boksojn 67 kg Shpetim Bajoku dhe 71 kg Patriot Behrami. Në gjysmëfinale humbje pësuan…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBETAR I BOKSIT “MUHARREM MEHMETI”

TURNEU NDERKOMBETAR I BOKSIT “MUHARREM MEHMETI” -FERIZAJ 03.06.2023 Nesër me datë 03.06.2023 do të mbahët turneu ndërkombetarë i boksit “Muharrem Mehmeti”. Në këtë turne marrin pjesë boksier nga Bullgaria, Maqedonia e V., Shqiperia dhe Kosova. Duelet zhvillohen nga ora 17:00 në palestren e Sportit “Bill Klinton”në Ferizaj Peshimi i boksierve bëhet nga ora 08:00-09:00 Parameqe-Junior 1.52kg.Leona Dobratiqi-Kosova -Erinda Veliu-Kosova 2.54kg.Laurent Hashani-Kosova – Eldar Aliu-Kosova Meqet Kryesore -Senior 1.57kg.Latin Ivanov-Bulgaria –…

Read More >>

KOSOVA ME 5 BOKSIER NË TURNEUN NDËRKOMBËTAR “MIROSLAV PETROVIÇ” KUMANOVË 2-3.06.2023

Federata e boksit vazhdon me gara sipas kalendarit vjetor, gara e rradhes në Kumanovë (Maqedonia e V.) me 2 e 3 qershor 2023 në turneun ndërkombëtar për senior dhe të rinjë (Youth)”Miroslav Petroviç”. Kosova do të marë pjesë me 3 boksier senior dhe 2 të rinjë (Youth). SENIOR Boxer 60kg.Gentrit Gashi Boxer 67kg.Shpetim Bajoku Boxer 71kg.Patriot Behrami YOUTH -2005 / 2006 Boxer 48kg. Benjamin Deva Boxer 60kg. Sali Hajdaraj Ekipin…

Read More >>