• FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS – NJOFTIM
  • Klubi i Boksit “Vushtrria” Organizon turneun memorial të Boksit “GANI IMERI”
  • Eldar Aliu përfundoi i pesti në Kampionatin Evropian të boksit për junior
  • KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIOR- SARAJEVË 21.06 – 01.07.2024
  • TURNEU NDËRKOMBËTAR I BOKSIT 14 QERSHORI DITA E ÇLIRIMIT TË GJAKOVËS”

Turneu nderkombetar”BOCKAN ISVAN” Hungari

FboxK ju njofton se neser me 1 shkurt ekipi i Kosoves do të udhetoje në Turneun e madh nderkombetar ne Debrecen te Hungarise i cili mbahet nga 02- 07.02.2016. Ky turne eshte i 60 me rradhe dhe eshte nder turnet me te medha ne Evrope. Ekipin e Kosoves do ta perfaqesojne boksieret ne 60kg.Violant Sylejmani,64kg.Nikoll Rrasi, gjyqtari nderkombetar i cili do te ndaje drejtesine ne ket turne Latif Demolli dhe Xhevdet Peci. FboxK  

Read More >>