• Donjeta Sadiku e Shpejtim Bajoku, boksierët më të mirë të vitit 2021
  • KLUBI I BOKSIT “GOLLAKU” ORGANIZOI TURNEUN TRADICIONAL MEMORIAL “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA” 18.12.2021.
  • VAZHDOJN GARAT SIPAS KALENDARIT TE FBOXK
  • Federata e Boksit e Kosovës me tre bursistë për Lojërat Olimpike Paris 2024
  • MBLEDHJA E KOMISIONIT DISIPLINOR TË FBOXK

KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIOR-TBILISI (GJEORGJI) 01-12.07.2021

Kosova është paraqitur të marë pjesë me 2 boksiere në kampionatin Evropian për junior-e në Tbilisi(Gjeorgji),48kg.Erinda Veliu dhe 70kg.Alnera Brahimi. Por për fat të keq ende ekipi i Kosovës nuk është paisur me viza nga shteti Gjeorgjian, edhe pse ka qenë e paraparë që ekipi i Kosovës sot me 1 korrik të udhëtoj për në Gjeorgji. Erinda Veliu është medaliste e bronzët nga Kampionati Evropian i shkollarve në Tbilisi (Gjeorgji)2019,…

Read More >>

Turneu ndërkombëtar i boksit “14 Qershori Dita e Qlirimit të Gjakovës”

Sot me 19 qershor klubi i boksit “Sport Center”Gjakove organizoi turneun e boksit “Dita e Qlirimit te Gjakoves 14 Qershori”Në program ishin 16 duele ku u tregua një boks cilsor dhe një organizim i mirë Juria shpalli dhe boksieret më të mirë të turneut: Boksieri më i mirë: Jozef Rasi Tekniku më i mirë: Loris Idrizi Çifti më luftarak: Lekë Juniku dhe Arden Hoxha Boksieri më perspektiv: Laurent Hashani Boksieri…

Read More >>

GJYQTARËT JA SHKURTUAN RRUGËN PËR MEDALJE BESART PIREVËS

KAMPIONATI EVROPIAN U22 – 17 qershor – 25 qershor Roseto degli Abruzzi, Italy. GJYQTARËT JA SHKURTUAN RRUGËN PËR MEDALJE BESART PIREVËS Boksieri 81 kg, Besart Pireva sot më 19 qershor boksoi kundër boksierit nga Moldavia, Chiriacov Andrei ku gjatë tërë duelit dominoi në ring e sidomos në raundin e 2-të dhe të 3-të ku bombardoi me goditje kundërshtarin nga Moldavia dhe shumë herë e pruri në situata të palakmueshme nga…

Read More >>

Besart Pireva shkëlqen në Kampionatin Evropian

Boksieri i Kombëtares së Kosovës, Besart Pireva, shkëlqen në Kampionatin Evropian për U-22, që po zhvillohet në Roseto të Italisë. Pireva kaloi rrethin e parë. Boksieri i talentuar nga Kosova, në kategorinë 81 kg e mposhti estonezin Aas Stiven. Një fitore e madhe dhe që e ngritë edhe më shumë rejtingun e boksit të Kosovës në rrafshin ndërkombëtar. Pireva që nga raundi i parë filloi ta bombardoi kundërshtarin me goditje…

Read More >>

Behrami mposhtet në Kampionatin Evropian

Patriot Behrami nuk pati sukses dhe mposhtet nga boksieri azejbaxhanas.  “Në ring u paraqit 69 kg Patriot Behrami kundër boksierit të Azerbexhanit Sarkhan Aliev, ku pësoi humbje dhe u eliminua nga garat. Nesër me 18 qershor boksojnë 52 kg Bashkim Bajoku kundër boksierit nga Spanja Torres Vardez Joan Manuel dhe 81kg Besart Pireva ndaj estonezit Aas Stiven”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Read More >>

Turneu ndërkombëtar i boksit “14 Qershori Dita e Qlirimit të Gjakovës”

KLUBI I BOKSIT “SPORT CENTER” GJAKOVË ORGANIZON TURNEUN NDËRKOMBËTAR “14 QERSHORI DITA E ÇLIRIMIT TË GJAKOVËS” Klubi i boksit “ Sport Center” Gjakovë do të organizon turneun e hapur ndërkombëtar “14 Qershori Dita e Çlirimit të Gjakovës”me 19 qershor 2021, në Palestren e Sporteve “Shani Nushi” Gjakovë. Peshimi i boksierëve : 10:00 – 11:00Duelet fillojnë nga ora 14:00 Gjyqtarë: 1.Agim Shala2.Granit Qorri 3.Visar Ibrahimi 4.Agron Nushi 5.Luan Krasniqi Delegat: Sylejman…

Read More >>

Zyrtare: Donjeta Sadiku merr ftesën për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike

Boksierja Donjeta Sadiku do të përfaqësojë boksin kosovar në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Komiteti Olimpik i Kosovës ka pranuar sot ftesën për Sadikun nga Komisioni Tre-Palësh në përbërje: Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, Asociacioni i Komiteteve Olimpike Kombëtare, Asociacioni i Federatave Ndërkombëtare të Sporteve Verore. Donjeta ditë më parë garoi në turneun kualifikues olimpik evropian, të mbajtur në Paris të Francës, por që u ndalë në raundin e dytë. Sadiku ka quar…

Read More >>

KOMBËTARJA E KOSOVËS NË BOKS E PËRGADITUR PËR KAMPIONATIN EVROPIAN U22

Boksierët e Kombëtares së Kosovës në boks (Senior ) nesër me 15 qershor udhëtojnë në Kampionatin Evropian U22 që mbahet nga 15-25 qershor në Roseto degli Abruzzi (Itali).Boksierët tanë nga 31 Maj kanë zhvilluar përgaditjet speciale në Durrës (Shqipëri),nën udhëheqjen e selektorit Shefki Bogujevcit i cili beson dhe shpreson se boksierët tanë janë në formë të mirë dhe të gatshëm për këtë kampionat Evropian, dhe do të stolisen me medalje.Në…

Read More >>

Në palestrën “Minatori” nga klubi i boksit “Trepça” u organizua turneu në boks, i hapur për të gjitha grupmoshat

Në palestrën “Minatori” nga klubi i boksit “Trepça” u organizua turneu në boks, i hapur për të gjitha grupmoshat U zhvilluan 25 duele u tregua një boks i mirë dhe cilsor. Në fund juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut: Boksieri më i mirë: Imer Manxholli k.b.”Trepça” Boksieri Tekniku më i mirë: Sali Islami k.b.”Drenasi”Qifti më luftarak: Bajram Zymi k.b.”Prishtina”- Albin Braha k.b.”Trepça”Boksierja më perspektive: Suela Canolli k.b.”Dardanët”Shpresat…

Read More >>

Trepça organizon turne

Klubi i boksit Trepça nga Mitrovica organizon turne për të gjitha  grupmoshat. “Klubi i boksit Trepça, do të organizoj turneun e hapur në boks për të gjitha klubet e boksit të Kosovës me të gjitha grupmoshat.Turneu do të mbahet pa pranin e shikuesve dhe sipas këshillat e dalura nga OBSH,MSH dhe IKSHP, gjithnjë duke e ruajtur distancën fizike 1.5-2 m. Meçet fillojnë nga ora 16:00 dhe mbahen në Palestrën ‘Minatori’…

Read More >>