DONJETA SADIKU NE FINALE

September 25, 2016

DONJETA SADIKU NE FINALE. Donjeta Sadiku sonte ne gjysemfinale mundi boksieren shum te mire dhe luftarake Anglezen Ellie Scotiney me rezulltat unanin te gjyqtareve 3 me 0.Edhe pse rundi i pare i takoi anglezes Dinjeta nga rundi i dyt nisi furishem luften dhe filloi ta bombardoi me seri te grushtave dhe keshtu si luanesh vazhdoi edhe 3 raundet tjera duke sulmuar gjithni dhe ne fund unanimisht shpallet fituese dhe siguron…

Read More >>

TURNEU I BOKSIT MUSTAFA HAJRULAHOVIC-TALIJAN-SARAJEVE

September 23, 2016

TURNEU I BOKSIT MUSTAFA HAJRULAHOVIC-TALIJAN-SARAJEVE Sot 23.shtator ekipi i Kosoves udhetoi per Sarajeve (B.e H.) PER PJESEMARRJE NE TURNEUN NDERKOMBETAR “Mustafa Hajrulahovic-Talijan” .Ekipi perbehet nga dy boksier 69kg.Besart Kurhasku,75kg.Armend Neziraj, selektori Xhevdet Peci dhe pergjegjes Mehmet Bogujevci.Turniri fillon neser me 24 gjysemfinale dhe me 25 finalet.

Read More >>

Donjeta shkatërron bjellorusen, i siguroi medalje evropiane Kosovës

September 22, 2016

DONJETA SADIKU MUNDI ME NDERPRERJE BELLORUSEN VERANIKA PRAKOFYEVA DHE SIGUROI KOSOVES MEDALJEN E BRONZET Sot u zhvilluan meqet e para gjysemfinale dhe qerekfinalet e dyta te Kampionatit Evropian per femra ne Ordu te Turqise.Boksierja Kosovare dhe nenkampionja e botes boksoi ne lufdte per medalje me boksieren nga Bellorusia Veranika Prakofyeva dhe qe ne fillim te rundes se para Donjeta muar inciativen dhe nuk lejoi befasi.Ne fillim te rundes se dyte…

Read More >>

DEMOLLI NDAN ME SUKSES DREJTËSINË NË EVROPIAN

September 21, 2016

Gjyqtari ndërkombëtar i boksit Latif Demolli, është pjesë e kampionatjt evropian të të rejave në boks që po mbahet në Ordu të Turqisë. Përveq prezantimit të Donjeta Sadikut, Kosova po përfaqësohet edhe me gjyqtarin Latif Demolli, i ftuar për të ndarë drejtësinë në këtë eveninent të madh të boksit evropian.

Read More >>

KOSOVARJA DONJETA SADIKU MPOSHT RUSEN

September 19, 2016

KOSOVARJA DONJETA SADIKU MPOSHT RUSEN. Sonte ne eliminatore nenjampionja e Botes Donjeta Sadiku mposhti boksieren nga Rusia Dina Bogdanova.edhe pse shorti deshti qe dy boksieret me te mira te ketij grupi te takohen qysh ne meqin e pare por Donjeta bombardoi me grushta boksieren Ruse dhe tregoi se eshte me e mire se kundershtarja Ruse edhe pse Rusen e konsiderojshin si favorite,por Donjeta punoi me urdherat e trajnerit te saj…

Read More >>

Sot u Hodh Shorti i Kampionatit Evropian per femra

September 19, 2016

Sot u Hodh Shorti i Kampionatit Evropian per femra. Boksierja jon Donjeta Sadiku qysh ne start takohet me boksieren Ruse Dina Bogdanova short jo i mire por besojm se Donjeta do te fitoj ket duel dhe te vazhdoj rrugen drejt medaljes dhe ne vazhdim e pret boksierja nga Bellorusia e cila nji meq kaloi pa lufte.Hapja solemne e Kampionatit eshte ne ora 18h. ku pastaj fillojn meqet qe sonte ne…

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN PER FEMRA

September 19, 2016

EKIPI I KOSOVES NESER UDHETON NE KAMPIONATIN EVROPIAN NE ORDU (TURQI) Donjeta Sadiku ne forme te mire per Kampinatin Evropian per Femra qe do te mbahet ne Ordu te Turqise , Nga 18 -27.09.2016 Donjeta Sadiku do ta perfaqeson Kosoven ne 57kg.Pas pergaditjeve ne Kamp ne Sofje te Bullgarise nenkampionja e botes Donjeta Sadiku, ndihet ne forme te mire beson dhe shpreson qe nga ky Kampionat Evropian te kethehet me…

Read More >>

SEMINAR EDUKATIV PER TRAJNER BOKSI

September 13, 2016

Ju njoftojme se sot me 13 shtator nga ora 15h. deri ne ora 17.30h. do te mbahet Seminari me titull “ZHVILLIMI I NJE TRAJNIMI EDUKATIV TE BOKSIT PER TRAJNER” Ky seminar organizohet nga Drejtori Teknik i Ministris se Sportit i Frances ne Federaten Franceze te boksit. Ligjerues: Kevinn Rabaud dhe Stephane Raynaud.Seminari mbahet ne Univerziteti AAB,Zona Industriale Prishtine-Fushe Kosove,objekti nr.5.Ftojme te gjithe trajneret e boksit te interesuar te marrin pjese…

Read More >>

TURNEU MEMORIAL I BOKSIT “SHEMSI KURTALANI-SHEMA”-GJILAN 10.09.2016

September 13, 2016

Mrame perfundoi turneu tradicional i boksit “Shemsi Kurtalani-Shema ” ku organizator ishte k.b.DRITA” Gjilane ne bashkepunim me FboxK. Ne ket turne u tregua nji boks I mire dhe cilsor I boksiereve senior, junior dhe te rinje treguan qe ne mesin e tyre ka shum talenta dhe premtuan nje te ardhme te ndritshme te boksit ne Kosove,e sidomos Erdonis Maliqi nga k.b.”Drita” qe eshte nder talentem me te mire ne radhet…

Read More >>

FEDERATA E BOKSIT VAZHDON SEZONIN VJESHTOR ME GARA KOMBETARE DHE NDERKOMBETARE

September 8, 2016

1TURNEU MEMORIAL I BOKSIT “SHEMSI KURTALANI-SHEMA”-GJILAN 10.09.2016 Klubi i boksit “DRITA” Gjilane organizon turneun tradicional memorial “Shemsi Kurtalani-Shema”.Ne ket turne do te marrin pjese te gjitha klubet e kosoves. 2.TURNEU TRADICIONAL I BOKSIT “RASIM KIQINA”-DRENAS 17.09.2016 Klubi i boksit “DRENASI” DRENAS me 17 shtator organizon turneun tradicional memorial “RASIM KIQINA”.Ne ket turne do te marrin pjese te gjitha klubet e Kosoves me te gjitha grupmosh GARAT NDERKOMBETARE 1.KAMPIONATI EVROPIAN PER…

Read More >>