TURNEU NDËRKOMBËTAR “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA”

September 9, 2019

Dje me 08 shtator përfundoi turneu ndërkombëtar tradicional “Ismet Adsllani-Prapashtica” në program ishin 13 duele.Pjesëmarës ishin boksierët nga Maqedonia, Shqiperia dhe Kosova.U tregua një boks i mirë dhe cilsor dhe një organizim i mire.Meqi më i mir dhe luftarak ishte në mesë Patriot Behramit dhe boksierit nga Shqiperia Xhoi Eliazi ku gjatë 3 raundeve u shkëmbyen shumë goditje dhe Behrami dominoi në raundin e 3 dhe fitorja i takoi Behramit…

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR I BOKSIT “ISMET ASLLANI -PRAPASHTICA”

September 6, 2019

Klubi i boksit “GOLLAKU” Prishtinë me 08 shtator organizon turneun ndërkombëtar tradicional në boks “Ismet Asllani – Prapashtica” ku marin pjesë boksierët nga Bullgaria, Shqiperia, Maqedonia dhe Kosova.Priten duele mjaft të mira dhe një organizim i mirë i nikoqirit.Turneu mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim në ora 17h.Gjyqtarë:Latif Demolli, Aliriza Rexhepi, Fadil Bekteshi, Visar Ibrahimi, m.kohe:Marigona BeadiniDelegat:Nadir Shllaku

Read More >>

Erdonis Maliqi pësoi humbje në të teten e finales së kampionatit Evropuan U18

September 4, 2019

KAMPIONATI EVROPIAN U18 PER TË RINJË (YOUTH)02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI) Erdonis Maliqi 69kg.pesoi humbje në të teten e finales së kampionatit Evropuan U18 nga boksieri Slloven Sepic Gal dhe u eliminua nga garat e metutjeshme.Edhe pse pritej që Erdonis Maliqi të fitoj kët duel ndaj boksierit Slloven por Maliqi nuk ishte në formen e tij dhe nuk tregoi asgjë nga përvoja që ka në boks dhe unanimisht nga gjyqtaret fitorja…

Read More >>

SHORT I MIRË PËR EDONIS MALIQIN KAMPIONATI EVROPIN U18 PER TË RINJË (YOUTH)

September 4, 2019

02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI) Sod u hodh shorti i boksierë të Kampionatit Evropian dhe short jo i keq për Erdonis Maliqin 69kg. i cili në meqin e parë eliminator do të boksoj kundër boksierit Slloven Sepic Gal nesër me 4 shtator nga ora 18 e 30 dhe besojmë se Erdonisi do të korrë fitore ndaj Sllovenit dhe në luften e dytë do të pres fituesin e duelit në mes të…

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN U18 PER TË RINJË (YOUTH) 02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI)

September 4, 2019

EUBC Youth European Boxing Championships – Sep 2/11, 2019 (Sofia, Bulgaria). Kombëtarja e Kosovës U18 në boks nesër me 02 shtator udhëtonë për Sofje të Bullgarisë ku do të marin pjesë në Kampionatin Evropian U18 të boksit ku pjesëmarës do të jenë boksierët nga 32 shtete.Ekipi i Kosovës përbehet nga boksieri 69kg.Erdonis Maliqi, trajneri Nazim Halili dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.Selektori Shefki Bogujevci ka paraparë që në kët kampionat Evropian…

Read More >>

NGA PRESIDENTI I FEDERATES EVROPIANE TË BOKSIT (EUBC) FRANCO FALCINELLI

September 4, 2019

Sot në FboxK ka arritur shkresa nga presidenti i Federates Evropiane të boksit Franco Falcinelli i cili na dërgon letër urimi për suksesin e FboxK medalja e bronzët vendi i 3 e boksieres Erinda Veliu në Kampionatin Evropian për shkollar U14.Në leter urime shkruan:“Letër urimi për Kampionatin Evropiane 2019 për shkollarë dhe shkollare.Me kënaqësi të madhe që do të doja të dërgoja urimet e mia të ngrohta për performancën tuaj nëKampionati…

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN U14 TBILISI 2019

August 10, 2019

Erinda Veliu nuk mundi të kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian U14 pasi që pësoi humbje nga boksierja e Ukraines Kostrytska Aurika dhe mbeti me medalje të bronzët.Edhe pse Erinda pësoi humbje tregoi boks të mirë dhe ju kundërvue gjatë tre raundeve boksieres me përvoje shumë më të madhe se Erinda.Por për ErInda Veliu ky ishte meqi i dytë që ngjitet në ring në karieren e saj, dhe sot Erinda…

Read More >>

Alnera Brahimi në një luftë të barabartë pësoi humbje kundër boksieres së Ukrainës Pylypchuk Olha

August 6, 2019

Sot në qerekfinale në luftē për medalje në Kampionatin Evropian Tbilisi 2019 në 64kg.Alnera Brahimi në një luftë të barabartë pësoi humbje kundër boksieres së Ukrainës Pylypchuk Olha por luftoi si luaneshë gjatë tre raundeve ku u shkëmbyen shumë goditje kundër boksieres me shumë përvoj nga Ukraina por Almera e pa pervojë u ngjitë në ring me 2 meqe gjatë karieres dhe luftoi si trimëreshë si ti kishte 50 meqe,…

Read More >>

30 SHTETE NË KAMPIONATI EVROPIAN U 14 (SHKOLLAR) TBILISI (GEORGIA) 02 – 12 GUSHT

July 31, 2019

Federata Evropiane EUBC ka berë të ditur se në Kampionatin Evropian për të Reja U14 të boksit do të marin pjesë boksieret nga 30 shtete. Kosova përfaqesohet nga boksieret: 44kg.Erinda Veliu, 64kg.Alnera Brahimi, trajneri Besim Brahim dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli që do të ndajë drejtësinë.Participating countries in the EUBC European Schoolgirls and Schoolboys Boxing ChampionshipsThe following 30 nations will be taking part in the EUBC European Schoolgirls and Schoolboys Boxing…

Read More >>

FEDERATA E BOKSIT VAZHDON ME GARAT

July 30, 2019

1)KAMPIONATI EVROPIAN U14 (SHKOLLAR) TBILISI (GEORGIA) 02 – 12 GUSHT Përfaqesuesja U14 e Kosovës në boks me 01 gusht udhëtojnë për Tbilisi të Gjeorgjisë ku do të marin pjesë në Kampionatin Evropian për të Reja U14 të boksit ku marin pjesë boksieret nga 30 shtete.Ekipi I Kosovës përbëhet nga boksieret :44kg.Erinda Veliu, 64kg.Alnera Brahimi, trajneri Besim Brahim dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli që do të ndajë drejtësinë.Ky kampionat është i…

Read More >>