• KAMPIONATI INDIVIDUAL I KOSOVËS NË BOKS PËR SENIOR DHE TË RINJË (YOUTH) 25- 26.11.2023
  • Bajoku medalist i Bronztë në Evropianin U-22
  • Fitore e Bashkim Bajokut dhe medalja e siguruar në Kampionatin Evropian U22 në Budva, Mali i Zi
  • Kosova 2 medalje të argjenta, 2 të bronzit dhe një kup në Turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë” 11-12.11.2023
  • Kosova me shtatë boksierë në turneun ndërkombëtar “Gongu i Artë”

TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” PROGRAMI I MEÇEVE

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS TURNEU NDERKOMBËTAR “PAVARËSIA” 21.02.2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Pallati i Rinisë dhe i Sporteve, Prishtinë Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner JUNIOR 1.56Kkg. Besfort Merlaku F.Kosovë -Flamur Gash K.B.”Edi’Gjakov 2 : 1 2.63kg.Hyrmet JonuziMaqedoni-Qlirim Zeka Kosovë 0 : 3 3.64kg.Patriot Behrami‘k.b.Gollaku”-Eros RamadaniF.Kosovë 3 : 0 SENIOR 4.56kg.Taulant ZajmiShqiperi- Adil…

Read More >>

Kosova 4 medalje te arta 2 te argjenta 2 trofe dhe nje plaket nga turneu nderkombetare Mimoza e Art (Mali i Zi)

Kosova 4 medalje te arta 2 te argjenta 2 trofe dhe nje plaket nga turneu nderkombetare Mimoza e Art (Mali i Zi). Medalje te art fituan- Besfort Merlaku Shoetim Bajoku Diell Vranovci dhe Venhard Haziraj te argjenda fituan Edmond Zefi dhe Arian Foniqi . Trofeu si boksieri me luftarak Edmond Zefi juniori me i mire shpetim Shpejtim Bajoku ndersa me plaket u nderua si gjyqtari me i mire i turneut…

Read More >>

Federate e Boksit e kosoves me daten 13.02.2016 ne hotel Sirius ka mbajtur Kuvendin e Rregullt te Punes.

Federate e Boksit e kosoves me daten 13.02.2016 ne hotel Sirius ka mbajtur Kuvendin e Rregullt te Punes. Ne kuvend pjesemarres ishin 27 delegate nga 34 sa ishin te ftuar. Kuvendi prcedoi me kete rend dite.1. Pranimi i 4 klubeve te reja ne Federaten e Boksit, KB “Edi” Gjkove, KB “Fajter” Pej. KB “Vushtria’ Vushtri dhe KB “Skender Saliu” Shtime. 2. Raporti i puns i FBOXK per vitin 2015 3….

Read More >>

SYLEJMANI DHE RRASI PËSUAN HUMBJE NË HUNGARI

Sonte ne qerekfinale ne lufte per medalje dy boksieret tane 60 kg ViolantSylejmani dhe 64kg Nikoll Rrasi pësuan humbje. Violant sylejmani per kundershtar kishte kampionin e europes bokserin anglez violanti boksoi dhe nuk e rrespektoi deri ne fund bokserin anglez dhe ne fund me 1 meq te mir fitues u shpall bokseri nga anglia por violant sylejmani tregoi boks te mir dhe form te shkelqyer.ndersa Nikoll Rrasi per kundeshtar kishte kampionin…

Read More >>

Turneu nderkombetar”BOCKAN ISVAN” Hungari

FboxK ju njofton se neser me 1 shkurt ekipi i Kosoves do të udhetoje në Turneun e madh nderkombetar ne Debrecen te Hungarise i cili mbahet nga 02- 07.02.2016. Ky turne eshte i 60 me rradhe dhe eshte nder turnet me te medha ne Evrope. Ekipin e Kosoves do ta perfaqesojne boksieret ne 60kg.Violant Sylejmani,64kg.Nikoll Rrasi, gjyqtari nderkombetar i cili do te ndaje drejtesine ne ket turne Latif Demolli dhe Xhevdet Peci. FboxK  

Read More >>