FEDERATA E BOKSIT VAZHDON GARAT SIPAS KALENDARIT TË GARAVE

EKIPI I KOSOVËS NË TURQI
Nesër me 10 shtator përfaqësuesja e Kosovës në boks udhëton në turneun e madh tradicional ndërkombëtar në boks i -XXXII-“AHMET COMERT” në Stamboll nga data 10 – 16 shtator, ky është turneu më i madh i boksit që organizon federata e boksit e Turqisëqë, dhe është i vlefshëm për tubimin e pikëve për Lojra Olimpike Tokio 2020.
Në kët turne marin pjesë boksierja e mirënjohur dhe shpresa Olimpike Donjeta Sadiku, boksierët 64kg.Dielli Vranoci,75kg.Armend Neziri,selektorët Shefki Bogujevci ,Besim Brahimi dhe gjyqtari ndërkombëtar AIBA Latif Demolli.
Për Donjeta Sadikun këto duele do të jenë të mirseardhura para Kampionatit Botëror që mbahet 15 – 24 Nëntor në Nju Delhi të Indisë.