• Kampionati individual i Kosovës në Boks – të rinjë(Youth)u18 dhe Senior – 02-03 dhjetor 2019
  • Kampionati Ballkanik 10-15 dhjetor Antalya (Turqi)
  • Kampionati individual i Kosovës në boks – të rinjë (Youth) U18 dhe Senior – 02-03 Dhjetor 2019
  • Donjeta Sadiku në pergaditje speciale në Zvicër
  • TURNEU NDËRKOMBËTAR “ADEM JASHARI” 16-17 NËNTOR PRISHTINË

SYLEJMANI DHE RRASI PËSUAN HUMBJE NË HUNGARI

Sonte ne qerekfinale ne lufte per medalje dy boksieret tane 60 kg ViolantSylejmani dhe 64kg Nikoll Rrasi pësuan humbje. Violant sylejmani per kundershtar kishte kampionin e europes bokserin anglez violanti boksoi dhe nuk e rrespektoi deri ne fund bokserin anglez dhe ne fund me 1 meq te mir fitues u shpall bokseri nga anglia por violant sylejmani tregoi boks te mir dhe form te shkelqyer.ndersa Nikoll Rrasi per kundeshtar kishte kampionin…

Read More >>

Turneu nderkombetar”BOCKAN ISVAN” Hungari

FboxK ju njofton se neser me 1 shkurt ekipi i Kosoves do të udhetoje në Turneun e madh nderkombetar ne Debrecen te Hungarise i cili mbahet nga 02- 07.02.2016. Ky turne eshte i 60 me rradhe dhe eshte nder turnet me te medha ne Evrope. Ekipin e Kosoves do ta perfaqesojne boksieret ne 60kg.Violant Sylejmani,64kg.Nikoll Rrasi, gjyqtari nderkombetar i cili do te ndaje drejtesine ne ket turne Latif Demolli dhe Xhevdet Peci. FboxK  

Read More >>