• Nga sot boksierët e moshës 17-18 vjeçare të Kombëtares së Kosovës filluan përgatitjet  në Brezovicë.
  • SHTYHET TURNEU NDËRKOMBËTAR “LAH NIMANI”
  • Turneu ndërkombëtarë “Lah Nimani” 18 Korrik 2020
  • Federata e Boksit e Kosovës sot (e mërkure) ka mbajtur mbledhjen e rregullt të bordit
  • Kampionati botëror për të rinjtë (Youth) djemë dhe vajza në Poloni AIBA e shtyen në prill 2021

MEQI MIQESOR ZVICËR – KOSOVË 05 TETOR -GLATTHOF MIAMI GLATTBRUGG

SwissBoxing Team -Box Team Kosova Kampfblatt Sa.05.Okt.2019 Glatthof Miami Glattbrugg Në Gala mbrëmjen e boksit me 05 tetor në Glattbrugg të Zvicres reprezentacioni i Kosovës është ftuar të boksoi kundër reprezentacionit të Zvicres.Në kët mbrëmje pritet një organizim i mirë i nikoqirit dhe boks i mirë që do ti kënaq të pranishmit në palester. 56kg.Tiago Pugno, SwissBoxing Team- Leutrim Rexhepi Team Kosova60kg.Penna Angelo, SwissBoxing Team -Besfort Merlaku Team Kosova64kg.Trif Horia,SwissBoxing…

Read More >>

Kosova ekipi më i suksesshëm në Turneun ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahovic Talija”,

Kosova ekipi më i suksesshem në Turneun ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahovic Talija”, 2 medalje të arta 2 të argjenta dhe 2 kupa.Shpetim Bajoku boksieri më teknik i turneut, Patriot Behrami boksieri më luftarak. Sot me 22 shtator u zhvilluan finalet e turneut ndërkombëtar “Hakija Turajlic Talijan”. Në finale Kosova kishte 4 boksier 60kg.Besfort Merlaku pësoi humbje nga boksieri vendor Alen Rahimiq edhe pse dha gjithqka nga vetja fitorja i takoi boksierit…

Read More >>

Fitore e Besfort Merlakut, Shpetim Bajokut dhe Patriot Behramit në gjysmëfinale të turneut ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahovic-Taljan”.

4 Boksierẽt Kosovar në Finale nesër me 22 shtator nga ora 11h. Sonte nẽ gjysmëfinale 60kg.Besfort Merlaku mundi boksierin nga Bosna Nikola Ivkovic ku Merlaku boksoi për mrekulli dhe bindshëm mundi boksierin Ivkovic të cilin e dermoi e sidomos në raundin e tretë.Bombarderi 64kg.Shpetim Bajoku qysh në raundin e parë nakautoi boksierin nga Turqia Osman Kadara. Lufta më e mỉrë e mbrëmjes ishte mesë 64kg.Patriot Bẻhamit dhe boksierit Malazez Stefan…

Read More >>

Turneu ndërkombëtar “Mustafa Hajrulahovic – Talian” Sarajevë (B.e H.)21-23 shtator 2019

Turneu ndërkombetar “Mustafa Hajrulahovic – Talian” Sarajevë (B.e H.)21-23 shtator 2019. Ekipi i Kosovës po merr pjesē me 4 boksierë në turneun e 17 me rradhe “Mustafa Hajrulahovic-Talihan”60kg.Besfort Merlaku, 64kg.Shpetim Bajoku, 69kg.Patriot Behrami, 81kg.Besart Pireva, selektori Shefki Bogujevci me trajnerin Besim Brahimi dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.Sot gjysmëfinalet nga ora 18:00.

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR “ISMET ASLLANI – PRAPASHTICA”

Dje me 08 shtator përfundoi turneu ndërkombëtar tradicional “Ismet Adsllani-Prapashtica” në program ishin 13 duele.Pjesëmarës ishin boksierët nga Maqedonia, Shqiperia dhe Kosova.U tregua një boks i mirë dhe cilsor dhe një organizim i mire.Meqi më i mir dhe luftarak ishte në mesë Patriot Behramit dhe boksierit nga Shqiperia Xhoi Eliazi ku gjatë 3 raundeve u shkëmbyen shumë goditje dhe Behrami dominoi në raundin e 3 dhe fitorja i takoi Behramit…

Read More >>

TURNEU NDËRKOMBËTAR I BOKSIT “ISMET ASLLANI -PRAPASHTICA”

Klubi i boksit “GOLLAKU” Prishtinë me 08 shtator organizon turneun ndërkombëtar tradicional në boks “Ismet Asllani – Prapashtica” ku marin pjesë boksierët nga Bullgaria, Shqiperia, Maqedonia dhe Kosova.Priten duele mjaft të mira dhe një organizim i mirë i nikoqirit.Turneu mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim në ora 17h.Gjyqtarë:Latif Demolli, Aliriza Rexhepi, Fadil Bekteshi, Visar Ibrahimi, m.kohe:Marigona BeadiniDelegat:Nadir Shllaku

Read More >>

Erdonis Maliqi pësoi humbje në të teten e finales së kampionatit Evropuan U18

KAMPIONATI EVROPIAN U18 PER TË RINJË (YOUTH)02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI) Erdonis Maliqi 69kg.pesoi humbje në të teten e finales së kampionatit Evropuan U18 nga boksieri Slloven Sepic Gal dhe u eliminua nga garat e metutjeshme.Edhe pse pritej që Erdonis Maliqi të fitoj kët duel ndaj boksierit Slloven por Maliqi nuk ishte në formen e tij dhe nuk tregoi asgjë nga përvoja që ka në boks dhe unanimisht nga gjyqtaret fitorja…

Read More >>

SHORT I MIRË PËR EDONIS MALIQIN KAMPIONATI EVROPIN U18 PER TË RINJË (YOUTH)

02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI) Sod u hodh shorti i boksierë të Kampionatit Evropian dhe short jo i keq për Erdonis Maliqin 69kg. i cili në meqin e parë eliminator do të boksoj kundër boksierit Slloven Sepic Gal nesër me 4 shtator nga ora 18 e 30 dhe besojmë se Erdonisi do të korrë fitore ndaj Sllovenit dhe në luften e dytë do të pres fituesin e duelit në mes të…

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN U18 PER TË RINJË (YOUTH) 02- 11.09.2019 SOFIA (BULLGARI)

EUBC Youth European Boxing Championships – Sep 2/11, 2019 (Sofia, Bulgaria). Kombëtarja e Kosovës U18 në boks nesër me 02 shtator udhëtonë për Sofje të Bullgarisë ku do të marin pjesë në Kampionatin Evropian U18 të boksit ku pjesëmarës do të jenë boksierët nga 32 shtete.Ekipi i Kosovës përbehet nga boksieri 69kg.Erdonis Maliqi, trajneri Nazim Halili dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.Selektori Shefki Bogujevci ka paraparë që në kët kampionat Evropian…

Read More >>

NGA PRESIDENTI I FEDERATES EVROPIANE TË BOKSIT (EUBC) FRANCO FALCINELLI

Sot në FboxK ka arritur shkresa nga presidenti i Federates Evropiane të boksit Franco Falcinelli i cili na dërgon letër urimi për suksesin e FboxK medalja e bronzët vendi i 3 e boksieres Erinda Veliu në Kampionatin Evropian për shkollar U14.Në leter urime shkruan:“Letër urimi për Kampionatin Evropiane 2019 për shkollarë dhe shkollare.Me kënaqësi të madhe që do të doja të dërgoja urimet e mia të ngrohta për performancën tuaj nëKampionati…

Read More >>