Gjysmëfinalet e Turneut Ndërkombëtar “Memorial Vllaznia 2019

Sonte u zhvilluan gjysmëfinalet e Turneut Ndërkombëtar “Memorial Vllaznia 2019.
Në gjysmëfinale u paraqitën 3 boksier nga Kosova 56kg.Leotrim Rexhepi pësoi humbje nga boksieri më i mirë i Shqipëris Krenar Zeneli edhe pse ende i papërvojë Rexhepi boksoi për mrekulli dhe tregoi boks të mirë, 64kg.Shpetim Bajoku me rezultat të ngushtë 2 me 1 pësoi humbje nga boksieri Italian Paolo Dilemios ku të dy boksierët shkëmbyen shumë goditje gjatë tre raundeve edhe pse boksieri Italian mori vërtejtje publike nga gjyqtari në ring u shpall fitues pa meritë.
Në 81kg.Besart Pireva mundi boksierin nga Mali i Zi Milovan Sekulic në një lufte të mirë ku u shkëmbyen shumë goditje dhe kjo është fitorja e tretë e Pirevës ndaj boksierit Malazez.
Nesër në finale Kosova me 2 boksier Patriot Behrami dhe Besart Pireva