• FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS – NJOFTIM
  • Klubi i Boksit “Vushtrria” Organizon turneun memorial të Boksit “GANI IMERI”
  • Eldar Aliu përfundoi i pesti në Kampionatin Evropian të boksit për junior
  • KAMPIONATI EVROPIAN PËR JUNIOR- SARAJEVË 21.06 – 01.07.2024
  • TURNEU NDËRKOMBËTAR I BOKSIT 14 QERSHORI DITA E ÇLIRIMIT TË GJAKOVËS”

Kuvendi i Rregullt i punës dhe Zgjedhor i FBOXK

Sod në Hotel Sirius u mbajt Kuvendi i Rregullt i punës dhe zgjedhor i Federatës së Boksit të Kosovës. Pas aprovimit të të gjitha pikave të rendit të ditës dhe programit të punës dhe financiar te vitit 2016 dhe programit te punës 2017 dhe financiar 2017 u aprovuan një zërit te gjitha pikat dhe propozimet. Pika tjetër ishte Kuvendi zgjedhor ku për Kryetar te FBOXK ishin 2 Kandidat si Ramadan…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI” Finalja |Final

INTERNATIONAL TOURNAMENT “ADEM JASHARI” November 27 Nentor FINALET PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE Finalja | Final KOHA | TIME: 12:00 VENDI | VENUE: Palestra e Sporteve,”1 Tetori”-Prishtinë Sports Hall, “1 Tetori ” – Prishtina Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 8.69kg. Lesis Stefanos Grqi (Gre) Denis Nurja Shqipëri (Alb) 9.52kg. Vilson Guri Shqiper i(Alb) Isak Sylejmani Maqedoni (Mak) 10.56kg. Ardit Nurja Shqiper…

Read More >>

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI”GjysemFinalja | Semi Final

TURNEU NDERKOMBËTAR “ADEM JASHARI” INTERNATIONAL TOURNAMENT “ADEM JASHARI” 26-27 Nëntor 2016 November 26 – 27 2016 PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE GjysemFinalja | Semi Final KOHA | TIME: 17:00 VENDI | VENUE: Palestra e Sporteve,”1 Tetori”-Prishtinë Sports Hall, “1 Tetori ” – Prishtina Këndi i kuq | Red Corner | Këndi i kaltërt | Blue Corner 1.56kg. Krenar Zeneli Shqiper i(Alb) Ayibah Dodij Belgjikë (Bel) 0 : 2 2.64kg….

Read More >>

TURNEU “ADEM JASHARI” Gjithqka gati per turneun ndërkombëtare i 18 me radhe

TURNEU “ADEM JASHARI” Gjithqka gati per turneun nderkombetar i 18 me radhe “Adem Jashari”.Neser me 26 Nentor fillojn gjysemfinalet me fillim ne ora 17h. dhe Finalet me 27 Nentor ne ora 12h. Meqet mbahen ne Palestren 1 Tetori ne Prishtine.Meqet i drejtojne: Pieree Antoine Belgjik,Maqedoni,Shqiperi,Latif Demolli,Rrustem Konjuhi.Aliriza Rexhepi,Agim Shala,Agim Tahiraj,mates kohe:Fadil Bekteshi,Visar Ibrahimi Supervisor Marko Marko Marović Kroaci dhe Visor Sylejman Voca

Read More >>

PUBLIKOHET POSTERI ZYRTAR I TURNEUT “ADEM JASHARI”

Federata e Boksit e Kosovës më 26-27.11.2016 organizon edicionin e 18-të të turneut “Adem Jashari”. Tashmë është publikuar posteri dhe formati zyrtar i prezantimit medial të këtij turneu. Ndërkohë nesër në orën 12:00 në Shtëpinë e Sporteve nê Prishtinë, FBoxK nesër ka paralajmëruar konferencën e parë për media, ku do të zbulohen detaje nga edicioni i sivjemë.

Read More >>

Kosova në familjen Botërore AIBA me drejta të plota nga 14.11.2014

Në AIBA u pranuam para dy viteve ,pikrisht me datë 14/11/14. Ndërsa Federate e Boksit nga viti 2012 ka qene e pranuar me 08.07.2012 me të drejta te kufizuara ku ka pasur të drejt te mare pjees në te gjitha garat gara Europiane dhe Botërore vetëm nuk ka pasur të drejt votimi ndersa me 14.11.2014 në Jeju Korea eshte pranuar me të gjitha drejtat e plota si te gjitha shtetet…

Read More >>

Kosova 6 medalje në turneun ndërkombëtare “GONGU I ARTË”

Medalje te art fituan Besart Kurhasku dhe Armend Xhioxhaj. Besart Kurhasku mundi boksierin nga Maqedonia Lulzim Islajlin ku u zhvillua nje luft tejet e fort por ne fund me plot merit fitues u shpall Besart kurhasku. Ne finale u pritke nje luft e fort dhe interesante ne 91 kg ne mes te Armend Xhoxhaj dhe Emilian Xhedikut por me keqardhje boksieri nga Shqiperia nuk u paraqit ne ring per shkak…

Read More >>