MBYLLEN GJYSMËFINALET E TURNEUT “LAH NIMANI”

Me 12 duele interesante është mbyllur dita e parë e garave në turneun dyditor “Lah Nimani”.

Në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, gara e edicionit të 16-të ka nisur me meçe interesante, të shfaqura nga boksierët e rinj, nga kategoria 54 kg e deri në atë mbi 92 kg. Ky turne dyditor ka sjellë përballje të forta dhe spektakolare që kanë tërhequr vëmendjen e publikut dhe entuziastëve të boksit.

Pjesëmarrëse në edicionin e sivjetëm ishte për herë të parë edhe kombëtarja e Ukrainës dhe ajo e Polonisë, duke shtuar kështu një dimension ndërkombëtar më të gjerë në garat e këtij turneu. Ky fakt tregon rëndësinë dhe prestigjin në rritje të këtij eventi sportiv në rajon.

Pjesë e këtij edicioni, përveç ekipit nikoqir të kombëtares së Kosovës, ishte edhe ai i Shqipërisë, Malit të Zi, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut. Të gjitha këto ekipe sollën boksierë të talentuar dhe të përgatitur mirë, duke garantuar një nivel të lartë konkurrence dhe emocione të shumta për të gjithë të pranishmit.

Finalet zhvillohen të dielën nga ora 12:00 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë dhe transmetohen drejtpërdrejt në RTK