Turneu ndërkombëtar “STRANDJA” Sofia, Bulgaria 02-12 Shkurt 2024

Nesër me 05 shkurt nga ora 17 e 30 me orë të Bullgarisë në ring paraqitet medalistja Botërore, Evropiane, Ballkanike 60kg.Donjeta Sadiku, për kundërshtare ka boksieren nga Mongolia Monkhor Namuun.

Donjeta ishte në kampin ndërkombëtar në Bullgari së bashku me trajneren Marjola Sallauka, është në formë të mirë dhe e përgaditur në maksimum, besojm dhe shpresojmë që gjiron e parë ta kalojë pa problem dhe të ec rrugës për medalje e cila na mungon nga ky turne më shum se 40 vite.