Fitore e Shpëtim Bajokut në Budvë

Boksieri i kombëtares së Kosovës, Shpëtim Bajoku ka treguar vlerat e tij dha ka rritur fitore të madhe ndaj sllovakut Adolf Stanek.

“Fitore e Shpëtim Bajokut në EUBC Cup 2023 në Budva të Malit të Zi.

Sot me 10 tetor në ring u paraqiten vëllezërit Bajoku.

54 kg Bashkim Bajoku kundër boksierit nga Sllovakia Tibor Katoni i cili pësoi humbje.

67 kg Shpëtim Bajoku kundër boksierit po ashtu nga Sllovakia Adolf Stanek të cilin e mundi bindshëm 5:0 ku gjatë tre raundeve dominoi në ring dhe e dërrmoi kundërshtarin me goditje të njëpasnjëshme, dhe me plot meritë u shpall fitues i këtij dueli”, njofton Latif Demolli, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës.