Ensar Badallaj lufton sot për medaljen e artë në Evropianin e boksit

Boksieri ynë, Ensar Badallaj do të boksojë sot për medaljen e artë në Kampionatin Evropian të boksit në grupmoshat U15.

Badallaj bokson sot në finale të këtij Evropiani që po mbahet në Maribor të Sllovenisë, ku përballë e ka boksierin nga Rumania, Florin-Nelu Almeanu.

Badallaj dhe Almeanu ngjiten në ring sot me fillim nga ora 17:30.