Prishtina gati për turneun e boksit

Klubi i boksit Prishtina ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për turneun që do të mbahet me 24 qershor.

Drejtuesit e këtij klubi thonë se gjithçka është gati dhe pritet të marrin pjesë boksierë të mirë. 

“Klubi i boksit Prishtina do të organizon turneun e boksit me 24 qershor, para Teatrit Kombëtar.

Meçet fillojnë nga ora 13:00

Gjyqtarë që do të ndajnë drejtësinë janë: Agim Shala, Marigona Beadini, Rasim Rrustemi, Fadil Bekteshi, Filip Nue; delegat Fadil Syla”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.