Turneu ndërkombëtar “STRANDJA” 20-26 Janar 2020-Sofje (Bullgari)


International Boxing Tournament “Strandja” 20-26 January 2020

Kosova do të marre pjesë në turneun më të madh Evropian i 71 me rradhe “Strandja” që mbahet në Sofje të Bullgarisë nga 20-26 janar 2020.
Kosova do të përfaqësohet nga 1 boksiere 60kg.Donjeta Sadiku, 5 boksier 52kg.Bashkim Bajoku, 57kg.Leotrim Rexhepi, 63kg.Shpetim Bajoku, 69kg.Patriot Behrami, 75kg.Besart Pireva, selektoret Shefki Bogujevci, Besim Brahimi dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.
Në kët turne mbi 300 boksierë nga 30 vende kanë dorëzuar aplikime për turneun e 71-të “Kupës Strandja” Gara më e vjetër e boksit në Evropë fillon të martën dhe do të vazhdojë deri të shtunën.
Ky turne është i mirëseardhur për boksierët tane para turneut kualifikues Evropianë që mbahet në Londer 13-24 mars që është kualifikuesë për L.O. Tokio 2020.