SHPALLJA E SPORTISTIT TË VITIT 2019

FEDERATA E BOKSIT E KOSOVËS
SHPALLJA E SPORTISTIT TË VITIT 2019
13 Janar 2020, – Prishtinë

Sot në lokalet e Hotel “Sirius” në Prishtinë Federata e Boksit e Kosovës bëri shpalljen s Sportistit të Vitit 2019

LAUREATËT E VITIT 2019

Boksieri më i mirë ……….. PATRIOT BEHRAMI
Boksierja më e mirë …….. DONJETA SADIKU
Trajneri më i mirë ……….. BESIM BRAHIMI
Gjyqtari më i mirë ……….. LATIF DEMOLLI
Punëtori sportivë ……….. .AGRON KAMBERI
Klubi më i mirë ………….. K.B.”GOLLAKU”

MEDALISTË TË KAMPIONATIT BALLKANIK

DONJETA SADIKU
SHPEJTIM BAJOKU
BESART PIREVA
PATRIOT BEHRAMI
BASHKIM BAJOKU

BOKSIERI I VITIT 2019 SENIORËT

Leotrim Rexhepi – k.b.”Drita” Gjilan”
Besfort Merlaku – k.b.”Fushë Kosovë” Çlirim Zekaj – k.b.”Sport Center” Gjakovë
Jozef Rrasi – k.b.”Gjakova 137” Gjakovë
Ardit Delijaj – Pejë
Armend Neziraj – k.b.”Sport Center ” Gjakovë
Artan Shaqiri – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Besnik Zushi – k.b.”Kalaja” Vushtrri
Flamur Sejfijaj – k.b.”Peja” Pejë

BOKSIERI I VITIT 2019 – U 18

Erdonis Maliqi – k.b.”Drita” Gjilan Boksieri me i mirë
Luar Aliu – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Dionis Gashi – k.b. “Prishtina”
Remzo Mustafic – k.b.”Diakonie Kosova” Mitrovicë
Riad Konushevci – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Altin Shala – k.b.”Diakonie” Mitrovicë
Renat Mehmeti – k.b.”Fushë Kosovë ”
Endrit Hoxha – k.b.”Prizren” Prizren
Jeton Berisha – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Erdison Ismajli – k.b.”Sport Center ” Gjakovë
Rilind Muriqi . “Besa” Pejë

BOKSIERI I VITIT 2019 – U 16

Leonit Gubetini – k.b.”Gollaku” boksieri me i mire
Leotrim Berisha – k.b.”Prizreni” Prizrenë
Gentrit Gashi – k.b.”Trepca 89” Mitrovicë
Bajram Bushati k.b.”Sport Center” Gjakovë
Behar Peshtreshi – k.b.”Trepca 89” Mitrovicë
Lorent Murati – “Besa” Pejë
Endi Surdulli – k.b.”Drita” Gjilan
Elis Bajrami – “Gjakova 137” Gjakovë
Rinor Bublica – “Kastrioti” Obiliq
Edmond Bucolli “Drenasi” Drenas

BOKSIERE E VITIT 2019 – U 18

Fjolla Qunaj – k.b.”Gollaku” boksiere me e mira
Anamaria Koni – k.b.”Prizreni” Prizrenë
Lirie Mazreku – k.b.”Prizreni” Prizrenë

BOKSIERE E VITIT 2019 – U 16

Erinda Veliu k.b.”Skender Salihu” Shtime” boksiere me e mira
Alnera Brahimi – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Suela Canolli – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Liberta Haxholli – k.b.”Gollaku” Prishtinë

SHPRESA E BOKSIT

Altior Luma – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Endrit Jerliu – “Drita” Gjilanë

MIRËNJOHJE

Besim Hasani -Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK)
Departamenti i Sportit i Kosovës (MKRS)

MIRËNJOHJE PER KONTRIBUTIN E DHËNE

– Ramadan Selimi
– Shefki Bogujevci
– Aliriza Rexhepi
– Shpend Ahmeti – fotograf
– Donator – “VLERA”

Leave a Reply

Your email address will not be published.