Shpëtim Bajoku pësoi humbje, por tregoi se ka të ardhme

Shpëtim Bajoku u mposht në rrethin e parë të garave të boksit në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Boksieri ynë u mund nga izraelit Ahmad Shtiëi, me rezultat 4:1 pas vendimit të gjyqtarëve.

Bajoku tregoi se ka të ardhme, dhe në bazë të paraqitjes nuk do të ishte befasi nëse do të fitonte, për çka vendimi i gjyqtarëve dëshpëroi kampin e garuesit tonë.

I urojmë më shumë fat Bajokut në garat e ardhshme ndërkombëtare.