Donjeta Sadiku dha maksimumin, por vendimi i gjyqtarëve ishte kundër saj

Boksierja me të ardhme të ndritur, Donjeta Sadiku, pësoi humbje nga danezja me shumë përvojë, Ditte Frostholm, në rrethin e parë të garave në Lojërat Evropiane Minsk 2019.

Gjyqtarët vendosën që të gjitha raundet ishin në favor të danezes, duke i dhënë fitoren 5:0.

Donjeta dha maksimumin dhe humbja e sotme është vetëm një përvojë e fituar.

Kujtojmë që ajo u rikthye nga një lëndim i pësuar muaj më parë.

I urojmë më shumë fat në garat e ardhshme ndërkombëtare.