LOJRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Sot me 27 qershor vazhdojn garat në boks ,në program është në 60kg.Violant Sylejmani kundër boksierit Francez Oumina Sofijane.
Violant Sylejmani ka për kundërshtar njërin ndër boksierët më të mirë të Frances dhe fitues i medaljeve Botërore dhe Olimpike, por besojmë se Violanti është mjaft mirë i përgaditur dhe do të jape gjithqka nga vetja që të del fitimtar nga ky duel.
Ndërsa nesër me 28 qershor në qerekfinale në luftë për medalje bokson Diell Vranoci kundër boksierit nga Tunizia Tabai Ahmed dhe besojmë në fitore dhe të siguroj medalje Kosovës.