NË FINALE KATËR BOKSIER NGA KOSOVA.

NË FINALE KATËR BOKSIER NGA KOSOVA.

Në finale nesër me 26 gusht në turneut ndërkombëtar “Lokomotiv” 4 boksier nga Kosova ku 3 boksier luftojn për të arten dhe nji për të bronzet.” Sonte në gjysëmfinale shkëlqeu 60kg.Drilon Thaqi duke mundur bindshëm boksierin nga Greqia Antonios Kouvaris ku gjatë tri raundeve dërmoi boksierin grek me goditje të forta dhe të sakta dhe të njëpasnjishme dhe me rezultat bindshëm 3 me 0 u shpall fitues dhe në finale bokson kundër Bullgarit Georgi Georgiev.
Në finale 57kg.Erdonis Maliqi bokson kundër Bullgarit Ivan Naskov.në 70kg.Dionis Mexhuani pësoi humbje kundër Malazezit Milosh Krasniqit ku mjeku në raundin e dyte ndërpreu duelin për shkak rjedhjes së gjakut nga hunda gjatë gjith meqit,poashtu sonte në gjysëmfinale në +80kg.Leonit Kuqi fitoi me ndërprerje në raundin e pare kundër Bullgarit Abdrey Ermenchev ku referi në ring i numroi dy nogdaune boksierit bullgar dhe ndërpreu meqin,i riu Leonit Kuqi në fillim të raundit ju versul kundërshtarit me goditje të njëpasnjeshme dhe dërmoi boksierin bullgar dhe kështu detyroi referin të nderpres jet duel jo të barabarte dhe nesër në finale Kuqi për kundërshtar do të ketë Bullgarin Georgi Lefterov që sonte mundi boksierin Grek .
Ndërsa për medalje të bronzet në 52kg.Fatlind Terbava do të boksoi kundër Bullgarit Nikollay Atanasov.
Selektori Shefki Bogujevci edhe sot u nda i kënaqur me boksin që treguan boksierët tane.
Drejtësine në këtë turne ndan edhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli

 

20992988_1858842464145124_1532086077602183119_n

20994002_1858842367478467_1663703508622816419_n

20994008_1858842094145161_3671507201247099148_n

20994072_1858842250811812_4617477168074791036_n

21034358_1858842470811790_2017190623893730518_n

21034413_1858842330811804_1229934378543133203_n

21034694_1858842390811798_4404483079042404223_n

21077363_1858841344145236_5680409669082209672_n

21077600_1858842454145125_5730189514325276722_n

21077615_1858842204145150_8605078474991013662_n

21105725_1858842284145142_4267439261893824204_n

21106517_1858842520811785_8483009055880461208_n