DONJETA SADIKU SOT MBRON TITULLIN E KAMPIONES EVROPIANE.

Sot nga ora 17:00 me orën e Kosovës dhe në 18:00 me ore te Bullgarise në ring paraqitet kampionja Evropiane Donjeta Sadiku për të mbrojtur titullin kundër boksieres Ruse Virontsiva Ludmila e cila poashtu është Kampione Evropiane dhe nënkampione botërore në 60kg.dhe në Bullgari ka ardhe në kategorin 57kg. Sot nga ora 14:00 po zhvillohen gjysëmfinalet e junioreve për shkak të finaleve dhe ceremonis se ndarjes së medaljeve të finaleve të dielen me 9 korrik stafi i EUBC vendosi që finalet e te tetave të zhvillohen sot me 8 korrik ndërsa nesër me 9 korrik finalet e junioreve.Dhe besojm e shpresojme se Donjeta do ti gëzohet fitores poashtu do të festoj edhe ditëlindjen e 18 me medalje të arte.

 

19748490_1803344109694960_3580116515110257452_n

19756903_1803344049694966_635766054774947161_n

19904898_1803341733028531_8589890060196045786_n

19904938_1803344126361625_3639563637286849031_n