DONJETA SADIKU NËNKAMPIONE E EVROPES.

Sot u zhvilluan finalet e boksiereve te reja 17-18 vjeqare ku në finale Donjeta Sadiku përballe kishte Kampionen e Evropes të vitit 2015 në Hungari nënkampionën e botes 2015 në Tajpei dhe nënkampionën e Evropes në Ordu të Turqise 2016 në 60kg Rusen Vorontsova Ludmila që në kët kampionat Evropian në Bullgari kishte zbritur në 57kg.
Donjeta Dadiku si gjithni filloi furishëm meqin dhe nuk mungojke dëshira për fitore por filloi të ndihet edhe lodhja nga meqet shumë të vështira që kishte për të arritur në finale por luanesha Donjeta nuk u ndal të tri raundet duke sulmuar kundërshtaren ruse mjaft të forte dhe e shpejte ku disa herë plasonte kundërgoditje dhe në fund pritej fituesja e këtij dueli të forte dhe fituese shpallet boksierja ruse Vorontsova,ky duel ishte ndër duelet më të mira të finales .
Ky ishte edhe një sukses i Donjeta Sadikut e cila tregoi se është nder boksieret më të mira në Evrope,ku dy vite radhazi stoliset me medalje të arte dhe të argjente.
Tani synimi i Donjeta Sadikut është Kampionati Botëror në Indi muajin Nëntor ku synon titullin kampione botërore.

19732071_1803717476324290_2327024371353123014_n

19732253_1803717399657631_148225628614021100_n

19732361_1803717342990970_3232367862524233628_n

19748358_1803717356324302_7665659590231405321_n

19748403_1803717432990961_7699848133882259331_n

19756407_1803717336324304_6140081274832061624_n

19875125_1803717406324297_1521163340461298449_n

19884152_1803717492990955_109163184370173811_n