DONJETA SADIKU SIGUROI MEDLJEN EVROPIANE.

DONJETA SADIKU SIGUROI MEDLJEN EVROPIANE.
Kampionja Evropiane dhe nënkampionja Botërore Donjeta Sadiku edhe njëher tregoi se nuk është rastësisht kampione. Donjeta Sadiku sot boksoi në qerekfinale në luft për medalje kundër francezes shtstlarte Piteau Victoire ku Donjeta bombardoi francezen me goditje të njëpasnjëshme duke e sulmuar gjatë tri raundeve dhe francezja u ndëshkua me vërejtje publike nga gjyqtari në ring për mbajtje të duarve të Donjetes duke ju ikur goditjeve të furishme të Donjetes.
Me ket fitore Donjeta siguroi medaljen e bronzët dhe në gjysëmfinale do të boksoi kundër boksieres nga Hungaria Nagy Angela e cila mundi sot Bellorusen .Besojme se Donjeta do të kaloj edhe këtë sfid dhe do të jetë në finale.

19875272_1628265393912160_7419103655423145914_n

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *