Fitore bindëse e Kampiones Donjeta Sadiku.

Fitore bindëse e Kampiones Donjeta Sadiku. Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku mundi boksieren nga Anglia Otoole Sian me rezultat unanim të gjyqtarëve ku gjat tri raundeve Donjeta shkëlqeu në ring duke goditur furishëm anglezen trupgjat dhe tregoi teknik në ring që ishte ndër meqet më të mira të pasdites,ku gjat tri raundeve sulmoi kundërshtaren duke goditur me goditje serike,Donjeta tregoi edhe njiher që nuk është rstesisht Kampione Evropiane dhe nënkampione e botës.
Donjeta nesër bokson për të hyrë në gjysëmfinale,poashtu nesër në program është dhe Fjolla Qunaj.

 

19731889_1797983976897640_2714360816376367660_n

auto_kryesore1498816895