Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit

Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit . Sot u zhvilluan gjysemfinalet e turneut nderkombetar “Lokomotiv” Sofje-Bullgari ku sot u paraqit boksieri Erdonis Maliqi i cili boksoi kunder bullgarit Srahil Stoynov dhe qe nga rundi i pare Maliqi filloi te boksoi per mrekulli duke goditur kundershtarin dhe duke boksuar ne gabime te kundershtarit dhe duke plasuar goditje te forta dhe precize dhe detyroi referin ne ring ti numroi bullgarit qe ta pushoi.Poashtu vazhdoi edhe ne raundin e dyt dhe me keshilla te selektorit Shefki Bogujevcit te boksoi teknikish dhe taktikisht dhe me goditje precize edhe raundin e dyt referi u detyrua ti numroj boksierit bullgar qe ta pushoj se ishte ne gjendje te palakmueshme.Dhe me fillimin e raundit te trete prap Maliqi godet fort e preciz kundershtarin Stoynov dhe detyron trajnerin e boksierit bullgar ta dorezoj meqin.Edhe njiherit Erdonis Maliqi tregoi se esht nje talent i rralle.Dhe neser me 1 tetor ne finale Kosova ka dy boksieret Shpejtim Bajokun dhe Erdonis Maliqin qe do te luftojne per medalje te arte.Ne ket turne poashtu drejtesine ndan gjyqtari nderkombetar Latif Demolli

 

14446229_1455913364438038_1362476252409062989_n 14484851_1455913374438037_1732460138163902267_n 14517454_1455913397771368_6783720067240868274_n