DONJETA SADIKU NE FINALE

DONJETA SADIKU NE FINALE. Donjeta Sadiku sonte ne gjysemfinale mundi boksieren shum te mire dhe luftarake Anglezen Ellie Scotiney me rezulltat unanin te gjyqtareve 3 me 0.Edhe pse rundi i pare i takoi anglezes Dinjeta nga rundi i dyt nisi furishem luften dhe filloi ta bombardoi me seri te grushtave dhe keshtu si luanesh vazhdoi edhe 3 raundet tjera duke sulmuar gjithni dhe ne fund unanimisht shpallet fituese dhe siguron medaljen e argjente.Neser nga ora 15 Donjeta bokson finalen kunder boksieres nga Ukraina Marija Cherednichenko

14495292_1450892534940121_8680125170488825289_n 14423692_983550821774127_424488619_o