KAMPIONATI EVROPIAN PER FEMRA

EKIPI I KOSOVES NESER UDHETON NE KAMPIONATIN EVROPIAN NE ORDU (TURQI)
Donjeta Sadiku ne forme te mire per Kampinatin Evropian per Femra qe do te mbahet ne Ordu te Turqise , Nga 18 -27.09.2016 Donjeta Sadiku do ta perfaqeson Kosoven ne 57kg.Pas pergaditjeve ne Kamp ne Sofje te Bullgarise nenkampionja e botes Donjeta Sadiku, ndihet ne forme te mire beson dhe shpreson qe nga ky Kampionat Evropian te kethehet me medalje. Poashtu trajneri Besim Brahimi eshte I te njejtit mendim dhe prêt qe nxensja e tij te sjell medalje per Kosoven nga kampionati Evropian siq e beri ne vitin 2015 ku nga kampionati boteror ne Tajpei u stolis me medalje te argjente.Ne ket kampionat drejtesine do ta ndaje dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli.

14322406_1441429925886382_1237019706215273499_n 14333785_1441429592553082_7487814490185637095_n 14368785_1441429759219732_5796279570362738630_n