TURNEU MEMORIAL I BOKSIT “SHEMSI KURTALANI-SHEMA”-GJILAN 10.09.2016

Mrame perfundoi turneu tradicional i boksit “Shemsi Kurtalani-Shema ” ku organizator ishte k.b.DRITA” Gjilane ne bashkepunim me FboxK. Ne ket turne u tregua nji boks I mire dhe cilsor I boksiereve senior, junior dhe te rinje treguan qe ne mesin e tyre ka shum talenta dhe premtuan nje te ardhme te ndritshme te boksit ne Kosove,e sidomos Erdonis Maliqi nga k.b.”Drita” qe eshte nder talentem me te mire ne radhet e junioreve dhe reprezentues I Kosoves per junior dhe juria e shpalli boksierin me te mire te turneut’Shemsi Kurtalani-Shemi2016” qe meritoi epitetin e boksieret me te mire te turneut Tekniku me I mire u shpall Arlind Hysenaj “Gjakova 137” ndersa qifti me luftarak Albin Sejdiu”Drita”-Ardian Mexhuani “F.Kosove”:Drejtesine ne ket turne ndane: Latif Demolli,Rrustem Konjuhi,Agim Tahiraj,Visar Ibrahimi delegate:Elhami Bajrami mjeku kujdestar:Bekim Kastrati.
Rezulltatet:
48kg.Arber Salihu k.b.:Skender Salihu:Shtime-Fatlind Ternava “Fushe Kosove”..0 : 3
52kg.Leotrim Rexhepi “Drita”Gjilan – Sali Islami “Fushe Kosove” …………………..2 : 1
54kg.Erdonis Maliqi “Driota” – Eduard Murtezi “Drenas”………………..                  3 : 0 tko.
54kg.Alban Rudaki “Drita” – Arlind Hysenaj “Gjakova 137” ……………………………1 : 2
56kg.Bajram Islami “FUSHE Kosove” – Kreshnik Bazaj “Drenas” ………………     0 : 3
60kg.Albin Sejdiu “Drita” – Ardian Mexhuani ‘Fushe Kosove” ……………………….1 : 1
64kg.Leand Poroshtica “Drita” – Enis Bytyqi “Gjakova 137” ………………………..  0 :3 tko
69kg.Fuad Hajredini “Drita” – Shpend Kiki “Kastrioti” Ferizaj ……………………   3 : 0
69kg.Rashit Ibrahimi “Drita” – Venhar Haziri “Gjakova 137” ………………………. 0 : 3

 

14224958_1436318933064148_9118554388053428310_n 14237631_1436318673064174_3280560101717819229_n 14264177_1436318863064155_1380495719061788430_n 14316729_1436318736397501_8821438641448827842_n 14332933_1436318419730866_4773810271356751020_n 14344170_1436319106397464_6378799461173771466_n