KAMPIONATI EVROPIAN PER KADET

KAMPIONATI EVROPIAN PER KADET
Mrame u zhvilluan te tetat e finaleve te Kampionatit Evropian per Kadet qe po zhvillohen ne Zagren te Croacise, ku boksieri Kosovar ne 59 kg. Gramos Berisha humbi me rezulltat 2 me 1 nga boksieri Irlandez Jason Irwan .Edhe pse meqi ishte i barabart gjytari ne ring ne raundin e dyt ndeshkoi Berishen me verejtje publike e cila i kushtoi shum dhe ndikoi ne rezultat.
Sot nga ora 14h.zhvillohen qerekfinalet dhe lufta per medalje ku ne ring paraqitet boksieri ne 62kg.Dionis Mexhuani kunder boksierit te Rusise Mikerkhoev Tyndall i cili mbreme mundi boksierin vendor te Kroacise Antonio Grabic.
Ne ket kampionat drejtesin eshte duke e nda dhe gjyqtari AIBA Latif Demolli

 

13775586_1390891807606861_325353812037204351_n 13686671_1390891777606864_4403905765918686013_n 13680564_1390891710940204_7611129942996414934_n