KAMPIONATI EVROPIAN PER KADET NE ZAGREB

KAMPIONATI EVROPIAN PER KADET NE ZAGREB. Sot ne qerekfinale ne lufte per medalje Erdonis Mexhuani edhe pse humbi nga boksieri i Rusise Nikolkriev Islam shkelqeu ne lufte me boksierin Rus me pervoj nderkombetare Mexhuani boksoi per mrekulli dhe tregoi boks te mir dhe cilsor dhe boksierin Rus e solli ne nokdaun ne raundin e pare ku referi ne ring inumroi boksierit te Rusise dhe ashtu me tempo vazhdoi te tre raundet dhe per qudi ne fund fitues shpallet boksieri Rus Nikolkriev dhe tradita vazhdon kur vjen koha per medalje fitues shpallen shtetet e medha.Por ne treguam boks te mire dhe cilsor edhe pse djelmoshat tane kishin meqet e para nderkombetare dhe pa pervoj nderkombetare por treguan se jan te barabart me boksieret Evropian dhe pritet ne te ardhmen suksese dhe medalje pa na demtuar referet si shteti me i ri i pranuar ne AIBA.

Ne ket kampionat drejtesin eshte duke e nda dhe gjyqtari AIBA Latif Demolli

13680564_1390891710940204_7611129942996414934_n 13872627_1391446254218083_5255310914925433884_n 13669007_1391446314218077_7310823033655465274_n