Kosova starton me fitore ne Kampionatin Boteror Kualifikus per L.O.Rio2016.

Kosova starton me fitore ne Kampionatin Boteror Kualifikus per L.O.Rio2016. VIOLANT SYLEJMANI startoi me fitore ku ne meqin e pare shorti deshti qe te ndeshet me boksierin nga Shqiperia Taulant Zajmin ku bindshem ishte me i mire gjat tre raundeve dhe nuk kejoi befasira dhe me rezultat bindshem 3 me 0 shpallet fitues i ketij duele .Meqin e ardhem Violanti bokson kunder boksierit te Turqise me 18 qershor ku te njejten dite bokson dhe Armend Xhoxhaj kunder boksierit nga India

 

13260093_1358423060853736_3725381439568168703_n 13406937_1358423010853741_8093028084390926969_n 13413150_1358423044187071_5024651885046022839_n 13428512_1358422987520410_4828732149936048321_n 13445307_1358422917520417_5437172825287093999_n