TURNEU KUALIFIKUES PER RIO 2016 NE SAMSUN (TURQI)

Boksieret kandidat per Lojrat Olimpike Rio 2016 60kg.Violant Sylejmanidhe 91kg.Armend Xhoxhaj gjenden ne pergaditje te perbashketa ne bregdetin Shqiptar ne Durres,para turneut kualifikues per Lojrat Olimpike Rio2016 qe do te mbahet nga 07 – 18 Proll ne Samsun te Turqise.
Me ekipin e Kosoves ne pergaditje eshte trajneri i mirnjohur Shefki Bogujevci i cili eshte duke punuar intenzivisht me djelmoshat tane nga 3 here ne dite qe te jene sa ma te pergaditur per ket turne i cili eshte vendimtar per te marre vizen per Lojrat Olimpike ne Rio 2016.
Sipas trajnerit Shefki Bogujevcit boksieret tane jane ne forme te shkelqyer dhe te pergaditur mjaft mire, dhe beson seboksieret tane Xhoxhaj dhe Sylejmani do te arrin te kualifikohen per Rio 2016.
Ekipi i Kosoves ne perberje boksieret Violant Sylejmani,Armend Xhoxhaj,trajneri Shefki Bogujevci dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli do te udhetojne me 7 Prill per ne Samsun(Turqi) dhe shpresojme dhe besojme ne boksierettane te kualifikohen per RIO 2016.
858d46fc-876e-45c9-b42b-57e64517f1a4 fe1eee87-7c93-448c-af09-161b33092bbb