KUALIFIKIMET EVROPIANE PER RIO 2016 SAMSUN

Neser me 12Prill  zhvillohen te tetat e finales te Kualifikimeve Evropiane per Lojrat Olimpike Rio 2016 qe po mbahen ne Samsun te Turqise nga 09 – 18.04.2016. Pas eleminimit te boksierit Armend Xhoxhajt ,neser ne ring paraqitet boksieri tjeter Kosovar ne 60kg.Violant Sylejmani kunder boksierit te Qekise Aperjan Himajak .Violant Sylejmani me short kaloi nji gjiro pa luifte dhe u kualifikua ne te teten e finales dhe nese kalon ket gjiro ateher ne qerekfinale ne lufte per medalje e pret boksieri nga Franca Oummiha Sofiane.  Samsun 11.04.2016

4141206e-cee3-4f6d-be8d-629017d40817 b4c29b77-49ec-411a-b64b-b4c234ff151fLatif Demolli