• Kampionatin Evropian për shkollar (Kadet)Erzurum,Turkye 
  • Kampionatin Evropian për shkollar (Kadet)Erzurum,Turkye 
  • Eldar Aliu ndeshet me boksierin nga Serbia
  • Boksierët e Kosovës udhëtojnë për në Turqi
  • Kampionati Europian për shkollar(kadet) Erzurum ,Turkey 10-21.08. 2022

NJOFTIM NGA FBOXK

NJOFTIM NGA FBOXK Ju njoftojme se me 03.12.2016 ne ora 12h.ne Shtepine e Sporteve ne Prishtiune mbahet Kuvendi i rregullt Zgjedhor i FBOXK. Klubet obligohen qe te dergojne emrat e delegateve (2). Te interesuarit per pozita te kryetarit,nenkryetarit apo antarit te bordit duhet te dergojne biografine personale deri me 16 Nentor 2016.

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Ne organizimin e k.b.”Gollaku” Sonte perfundoi turneu i dyte tradicional “Ismet Asllani-Prapashtica” ku ne program ishin 12 duele kryesore dhe 4 paralufta.U tregua nji boks i mir dhe cilsor dhe organizimi ishte ne nivel.Te pranishmit ne Palester u ndane te kenaqur me boksin qe u tregua.Perveq boksiereve te Kosoves ne ket turne muaren pjese dhe boksieret nga Shqiperia. PROGRAMI I MEÇEVE | MATCH SCHEDULE KOHA |…

Read More >>

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA”

TURNEU TRADICIONAL “ISMET ASLLANI-PRAPASHTICA” Vazhdojn garat e Federates se boksit te Kosoves sipas kalendarit te garave. Klubi i boksit “Gollaku” Prishtine organizon turneun tradicional ne boks “Ismet Asllani -Prapashtica” me 15.10.2016 ne Pallatin e Rinise dhe Sporteve ne Prishtine me fillim ne ora 18h. Ne ket turne perveq boksiereve te Kosoves marrin pjese dhe boksier nga Shqiperia.Gjyqtare: Latif Demolli,Fadil Bekteshi,Visar Ibrahii,Granit Qorri delegat:Sylejman Voca.

Read More >>

Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4

Donjeta Sadiku shkatroi Kinezen e detyroi te dorezohet ne raundin e 4. DONJETA SADIKU e ARTE. Sot u zhvilluan Finalet per junioreve dhe te rejave te Turneut nderkombetar “Balkan”ku Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku boksoi kunder boksieres luftarake nga Kina Luo Qianmei dhe nga raundi i pare filloi nje meq luftarak ku u shkembyen shum goditje dhe raundi i par ishte i barabarte dhe me keshillen e trajnerit Besim Brahimit qe…

Read More >>

Perfaqesuesja e Kosoves ne Turneun Nderkombetar “BALKAN”Sofje- Bullgari

Perfaqesuesja e Kosoves ne Turneun Nderkombetar “BALKAN”Sofje- Bullgari Neser me 03 Tetor perfaqesuesja e Kosoves e femrave do te udhetoj per Sofje te Bullgarise ne turneun nderkombetar 03-09 tetor ku Kosova perfaqesohet nga Kampionja Evropiane Donjeta Sadiku 57kg.,Hana Xhemajli 69kg.trajneri Besim Brahimi dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli.Ne ket turne marrin pjese 19 shtete nga mbar bota ne mesin e tyre dhe Kina,India,Algjeria,HolandaFinlanda etj.

Read More >>

Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit

Erdonis Maliqi shkelqeu ne gjysemfinale duke fituar me nderprerje ndaj Bullgarit . Sot u zhvilluan gjysemfinalet e turneut nderkombetar “Lokomotiv” Sofje-Bullgari ku sot u paraqit boksieri Erdonis Maliqi i cili boksoi kunder bullgarit Srahil Stoynov dhe qe nga rundi i pare Maliqi filloi te boksoi per mrekulli duke goditur kundershtarin dhe duke boksuar ne gabime te kundershtarit dhe duke plasuar goditje te forta dhe precize dhe detyroi referin ne ring…

Read More >>