Boksieri ynë, Shpëtim Bajoku, garoi sot në luftën e parë të turneut kualifikues për Lojërat Olimpike Tokio 2020, që po mbahet në Londër.

Bajoku u mposht nga garuesi me shumë përvojë, Nikolai Terteryan i Danimarkës, kategoria -63 kg.
Duhet cekur se Bajoku para 10 dite ka qenë i ftohur me grip dhe ka mar infuzione dhe nuk ishte në formën e duhur dhe me të drejtë trajnerët dorëzuan meqin në raundin e tretë

Shpëtimit i urojmë më shumë fat në garat e ardhshme ndërkombëtare.
Nesër garon Patriot Behrami në kategorinë -69 kg.