Donjeta e siguron medaljen evropiane

Boksierja Donjeta Sadiku e ka siguruar medaljen në Kampionatin Evropian. 

Donjeta tani lufton për të hyrë në finalen e madhe. 

“Kampionati Evropian në Budva të Mali i Zi.

Medalistja botërore 60 kg Donjeta Sadiku sot në çerekfinale mundi bindshëm 5:0 boksieren nga Rumunia Marin Loredana Andreea dhe siguroi medaljen e bronztë dhe kualifikimin në gjysmëfinale.

Donjeta triumfoj edhe në këtë duel dhe siguroj medalje Evropiane edhe nga senioret e cila i mungoi Kosovës më shumë se 35 vite”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.