Donjeta kualifkohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Boksierja e Kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, ka shënuar fitore të madhe në Kampionatin Botëror. 

Edhe një fitore me peshë të madhe që e afron drejt zonës së medaljes, në botërorin që po mbahet në Stamboll.

Boksierja ka shënuar fitore në peshën lehtë, duke e mundur Jocelyne Tshamala të Kongos. 

Boksierja jonë kualifikohet në çerekfinale dhe me synime që të futet në gjysmëfinale.