Edhe tre boksierë konfirmohen për Lojërat Evropiane Minsk 2019

Ka shkuar në 12 numri i sportistëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019, që mbahen prej 21-30 qershor në kryeqytetin e Bjellorusisë.
Sot janë konfirmuar edhe tre boksierët: Shpëtim Bajoku, kategoria deri në 64 kilogramë, Patriot Behrami (-69 kg) dhe Ardit Delijaj (-81 kg).
Konfirmimi për boksierët ka ardhur pasi Unioni Evropian i Boksit (EUBC) ka vendosur që garat e boksit në Minsk 2019 të vlejnë si kampionat evropian, njësoj si disa sporte tjera.
Nga sporti i boksit është edhe Donjeta Sadiku, e konfirmuar muaj më parë me ftesë.