SHPALLJA E SPORTISTIT TË VITIT 2017 NGA FBOXK

SHPALLJA E SPORTISTIT TË VITIT 2017 NGA FBOXK

Boksierja më e mirë – DONJETA SADIKU
Trajneri më i mirë –  BESIM BRAHIMI
Gjyqtari më i mirë –  LATIF DEMOLLI 
Punëtori sportivë  –  
SYLEJMAN VOCA
Klubi më i mirë –  “GOLLAKU” Prishtinë.


BOKSIERI I VITIT 2017 SENIORËT

Fisnik Muharremi- k.b. .”Trepça89” Mitrovicë
Violant Sylejmani – k.b.”Drita” Gjilan”
Besart Kurharsku – “k.b.”Sport Centar” Gjakovë
Taulant Sejfijaj – k.b.”Pejë” Pejë
Venhar Haziraj – k.b.”Gjakova 137” Gjakovë
Besfort Merlaku – k.b.”Fushë Kosova” Fushë Kosovë
Armend Neziraj – k.b.”Edi “Gjakovë
Ardit Delijaj – k.b.”Besa” Pejë
Dielli Vranoci – k.b.”Pejë” Pejë
Shkelqim Muja – k.b.”Prizreni” Prizren
Kreshnik Bazaj – k.b.”Drenasi” Drenas

BOKSIERI I VITIT 2017 I RI (YOUTH)

Shpejtim Bajoku – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Patriot Behrami – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Flamur Sejfijaj – k.b. “Peja” Pejë
Çlirim Zekaj – k.b.”Sport Center” Gjakovë
Besart Pireva – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Jeton Asllani – k.b.”Fushë Kosova” Fushë Kosovë
Jozef Rrasi –k.b.”Gjakova 137” Gjakovë
Shpejtim Rrullani – k.b.”Kosova” Vushtrri
Argjent Istrefi – Trepça89” Mitrovicë
Leotrim Rexhepi – k.b.”Drita” Gjilanë
Atdhe Delijaj – k.b.”Besa” Pejë

BOKSIERI I VITIT 2017 JUNIOR

Erdonis Maliqi – k.b.”Drita”Gjilanë
Drilon Thaçi – k.b.”Prizreni” Prizrenë
Dionis Mexhuani – k.b.”Fushë Kosova” F.Kosovë
Riad Konosheci – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Enis Bytyqi – k.b.”Gjakova 137” Gjakovë
Leonit Kuqi – k.b.”Fighter” Pejë
Fatlind Tërnava – k.b.Fushë Kosova” Fushë Kosovë
Luan Demaj – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Albert Haxha – k.b.”Vushtria” Vushtrri
Shpend Kiki – k.b.”Kastrioti” Ferizajë
Qlirim Berisha – k.b.”Prizreni” Prizren

BOKSIERE E VITIT 2017

Fjolla Qunaj – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Lirije Mazreku – k.b.”Prizreni” Prizrenë
Alnera Brahimi – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Hana Gjemajli – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Altina Muqa – k.b.”Fighter” Pejë
Anamaria Koni – k.b.”Prizreni” Prizrenë
Blerta Vllasa – k.b.”Gollaku” Prishtinë
Arlinda Muqa – k.b.”Fighter” Pejë

SHPRESA E BOKSIT

Bajram Bushati – k.b.”Sport Center” Gjakovë
Bashkim Bajoku – k.b.”Gollakui” Prishtinë
Beg Bushati – k.b.”Sport Center” Gjakovë
Shkumbim Maloku – k.b.”Drita” Gjilan
Ensar Badalli – k.b.”Prizreni” Prizren
Flori Tarani – k.b.”Edi” Gjakovë

MIRËNJOHJE

z.Ramush Haradinaj – kryeminister
Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK)
z.Kujtim Gashi min. i MKRS
z.Jahja Lluka – kabineti i kryeministrit
Departamenti i Sportit i Kosovës (MKRS)
Vlera Sport – z.Faton Paçarada

MIRËNJOHJE

Klubi më Fair Palay – K.B.”Sport Center” Gjakovë
Dr. Agron Kamberi
Dr. Beqir Ismajli
Nadir Shllaku – delegate i FboxK
Shkelzen Riza

Leave a Reply

Your email address will not be published.