Turneu i boksit “14 Qershori Dita e Qlirimit të Gjakovës

Klubi i boksit “Sport Center” organizoi turneun tradicional për nder të Dites së Qlirimit të Gjakovës 14 Qershori.

Në program ishin 12 duele ku u tregua një boks mjaft i mire dhe cilsor, ku u ndan të kënaqur të gjithe të pranishmit në Palestren “Shani Nushi” Ndër meqet më të mira u dalluan Shpetim Bajoku Gollaku- Fitim Shala F.Kosove ku për nji anc më i mirë ishte Bajoku dhe fitoi kët duel.Dueli tjetër që ngriti shikuesit në këmbë ishte mesë Qlirim Zekaj S.Center Gjakove dhe Flamur Sejfijaj Peje ku gjatë tri raundeve u tregua boks i mirë dhe cilsor dhe me rezultat 2 me 1 fitues u shpall Qlirim Zeka.
Ndër meqet më të mira ishte dueli mes dy reprezentuesve të Kosovës Besart Kurhaskut S.Center – Armend Neziri k.b.Edi Gjakovë gjatë tri raundave u tregua boks i fortë dhe cilsor dhe u kënaqen të pranishmit në Palester gjatë gjithë kohës dhe në fund gjyqtarët fitues shpallën boksierin Besart Kurhaskun.
Ne fund juria shpalli edhe boksierët më të mirë të turneut Boksieri më i mire u shpall Besart Kurhasku,Tekniku më i mirë Shpejtim Bajoku,Qifti më luftarak Qlirim Zekaj- Flamur Sejfijaj,Boksieri më i mirë i klubit Beg Bushati dhe boksieri më perspektiv Fatlind Ternava.
Meqet i referuan Latif Demolli,Rasim Rrustemi,Agim Shala,Agim Tahiraj,Fisnik Latifi,Delegat Nadir Shllaku.

DSC_0094

DSC_0097

IMG_2630

IMG_2632

IMG_2641

IMG_3172

IMG_3240

IMG_3615