KOSOVA 4 BOKSIER NË FINALE

Kosova ka siguruar 4 medalje të argjenta dhe nesër me 30 Prill boksojn për të arten në Finalen e Turneut ndërkombëtar “Ttofeu i Podgorices”.
Sot në gjysëmfinale në 52kg.Shpejtim Bajoku mundi boksierin Hungarez Atila Brnath në nji luft të fortë ku u shkëmbyen shumë goditje por Bajoku prej raundës së dyt filloi të dominoi dhe të plasoi goditje të sakta dhe të forta dhe me plot merit u shpall fitues dhe nesër në finale për të arten bokson kundër Hungarezit të dyt Alex Baki.60kg.Drilon Thaqi shkëlqeu duke mundur bindshem Hungarezin Kristian Kuzma në nji lufte mjaft të mire dhe nesër në finale për të arten bokson kundër Bullgarit Asenov Yoan.64kg.Flamur Sejfijaj mundi boksierin Kroat Petar Cetinic në nji luftë të forte dhe të barabarte deri në raundin e 3 ku Sejfijaj mur iniciativën në ring duke goditur rradhazi kundërshtarin dhe me plot merit shkoi në finale ku e pret Kampioni Botëror 2016 Turku Erdemir Turgrulaan .66kg.Gramos Berisha humbi kundër boksierit Izraelit Llyushonok Daniel.70kg.Dionis Mexhuani fitoi kundër boksierit Malazias Milosh Krasnici dhe nesër në finale për të arten bokson kundër boksierit Italian Millas Naichel.Poashtu drejtësine në këtë turne është duke ndarë gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.
Selektori Shefki Bogujevci është i kënaqur me plasmanin e 4 boksierëve Kosovar në finale.

 

18157404_1717385344957504_4053507032836524490_n

18193787_1717385341624171_3504863459409195437_n

18193868_1717385421624163_3390628498370820923_n

18194056_1717385371624168_3550017421475813934_n

18194253_1717385418290830_5257069317569812951_n

18198758_1717385368290835_5685338104112484715_n

18222434_1717385494957489_4947081540261375868_n