Shpejtim Bajoku Siguroi medaljen e bronzët.

Shpejtim Bajoku Siguroi medaljen e bronzët. Sot u zhvilluan qerekfinalet lufta për medalje të turneut ndërkombëtar”Emil Jechev”.
Në program ishin edhe dy boksier Kosovar në 52kg.Shpejtim Bajoku mundi boksierin Hungarez Bernath Attila me rezultat bindshëm 5 me 0 dhe gjatë tre raundeve dominoi në ring duke goditur kundërshtarin me të rame të njëpasnjëshme dhe goditje precize që tregoi dhe një mjeshtri të boksit gjatë gjithë kohës në ring dhe kështu bindshëm u shpall fitues dhe siguroi medaljen e bronzët dhe nesër në gjysëmfinale bokson kundër boksierit Bullgar Radoslav Kabadzhov.Ndërsa në 69kg.Atdhe Delijaj pësoi humbje nga Italiani Simone Buremi.

 

17795997_1685499454812760_4954770520784945863_n

17796669_1685460401483332_8755511652368076246_n

17800178_1685460384816667_3965620162445802438_n